Dela nyhet
Lagindelning cuper/serier januari-maj
27 nov 2023 0 kommentarer
Hej!
Nedan kan ni se Lagindelningen för kommande cuper och matcher för vårsäsongen.
Listan uppdateras när lagindelning är klar och vid en uppdatering får ni ett mail. Lagen kommer då även finnas att läsa på Svenskalag-appen.
Tänk på att samlingstider och info skickas ut via sms i början på matchveckan, där vi vill att ni alltid bekräfta att ni tagit del av informationen.
Det finns en messenger grupp för föräldrarna där man kan lösa samåkning. Är ni inte med i den messengergruppen, se till att ni blir det genom att någon förälder lägger till er.
Vid varje tillfälle står det också vem som är ansvarig för tvätt, kiosk och sek.
Tänk på att matchtröjorna behöver vara tvättade och tillbaka senast onsdagen efter matchhelg.
Vi vill också poängtera att ju tidigare ni kan svara på kallelserna desto lättare gör ni det för oss när vi ska planera lagindelningarna.
Sammandrag i Hovshaga 7/1
Elmer, Emil, Elton, Ludwig, Albin K, Alfred, Albin E, Petter, Ebbe.
Ledare: Kidde, Stefan, Rickard.
Tvätt: Ludwig
Sammandrag i Ljungby FM 13/1
Emil, Noel A, Noel H, Elmer, Svante, Albin E, Fred, Elton, Alfred
Ledare: Stefan, Kidde, Ola
Tvätt: Noel H
Sammandrag i Ljungby EM 13/1
Hampus, Ludwig, Ebbe, Wiggo, Algot, Vincent, Svante, Petter, Alfred.
Ledare: Isak och Rickard
Tvätt: Hampus
Poolspel i Karlskrona 28/1
Hampus, Samuel, Elliot, Albin K, Ebbe, Wiggo, Algot, Ludwig, Vincent, Victor.
Ledare: Isak och Rickard
Sammandrag i Karlskrona 28/1
Emil, Noel H, Petter, Fred, Elton, Elmer, Svante, Alfred, Noel A.
Ledare: Stefan, Ola och Kidde
Poolspel i Växjö 10/2
Emil, Svante, Hampus, Albin K, Wiggo, Algot, Elliot, Teodor, Samuel, Ebbe.
Ledare: Stefan och Isak
Sammandrag på hemmaplan 17/2
Elmer, Alfred, Albin K, Petter, Elton, Ludwig, Vincent, Noel H, Noel A.
Ledare: Kidde, Rickard
Sek: Noel H och Petter
Kiosk: Vincent, Albin K, Ludwig.
Poolspel på hemmaplan 24/2
Hampus, Albin E, Wiggo, Teodor, Victor, Ebbe, Algot, Elliot.
Ledare: Kidde och Rickard
Sek: Wiggo, Ebbe och Algot
Kiosk: Hampus, Victor, Teodor, Albin E.
Sammandrag på hemmaplan 24/2
Elmer, Noel H, Petter, Elton, Ludwig, Albin K, Alfred, Vincent, Fred.
Ledare: Kidde, Ola och Rickard
Sek: Elton och Ludwig
Kiosk: Petter, Albin K och Vincent
Sammandrag i Hovshaga 3/3
Emil, Alfred, Elmer, Albin K, Ebbe, Ludwig, Petter, Hampus, Fred.
Ledare: Kidde, Ola och Stefan
Sammandrag i Ljungby 9/3
Svante, Petter, Noel H, Elmer, Elton, Noel A, Albin K, Albin E, Vincent.
Ledare: Kidde
Sammandrag i Växjö 10/3
Alfred, Hampus, Algot, Ludwig, Ebbe, Noel H, Emil, Svante, Elmer.
Ledare: Stefan, Kidde och Isak
Hovslätt cup 31/3
Emil, Elmer, Albin K, Alfred, Ludwig, Ebbe, Elton, Algot, Noel H
Ledare: Stefan, Kidde, Rickard
Warbergspelen 6-7/4
Vincent, Elmer, Svante, Fred, Noel A, Petter, Alfred, Elton, Noel H
Ledare: Kidde, Isak, Ola , Rickard.
Enenda cup 20/4
Elmer, Emil, Albin E, Elton, Alfred, Ludwig, Hampus, Ebbe, Albin K, Noel H
Ledare: Kidde och Stefan
Kalmarsund floorball cup 9-11/5
Elmer, Noel H, Noel A, Elton, Ludwig, Albin K, Petter, Alfred, Fred, Emil, Ebbe, Vincent.
Ledare: Kidde, Stefan, Ola, Rickard.
Kommentarer