Dela nyhet
Glöm inte anmäla er till träning 1/7 om ni avser att träna då.
29 jun 2025
Hej på er!
Hoppas ni har en fantastisk sommar, även om det idag är ganska blåsigt 🙂. Vi har än så länge haft en god uppslutning på de 2 sommarpass som varit. Första tillfället var vi mellan 16-20 stycken och i tisdags var vi mellan 12-15 stycken. Riktigt roligt tycker vi. Dock är det inte många som anmält sig till träningen på tisdag 1/7.
Jag kan se att endast 1 person anmält sig till träning än så länge och om man avser träna nu under sommaren så vill vi tränare att man anmäler sig i svenska lag appen. Så vad det gäller träningen på tisdag 1/7 så vill jag att man anmäler sig senast imorgon måndag 18.00.
Det är sommar och vi är väl medvetna om att det är semestrar och andra intressen också, så är det även för oss tränare så därför önskar vi som sagt att man anmäler sig till passen så vi vet hur många som kommer alternativt om det är för få att vi kan ställa in passet och meddela berörda i god tid.
Ha en fortsatt trevlig dag!
// Aleksander