Nästa match
Senaste resultat
Nyheter från föreningen
Lotorps IF är nu Kvalitetsklubb – ett steg vidare i vår utveckling!
16 nov
Hjälp oss stänga Bruksvallen
5 nov
Överblivna kläder mm
6 okt
Fritidskotet
16 sep
12/10
27 sep, 15:43 0 kommentarer
Ändrade tränings tider !!!!
25 sep, 09:10 0 kommentarer
Hej allesammans , vi har beslutat att vi från och med nästa vecka börja runda av denna säsong , vi kommer hoppa tisdagar och fokusera på torsdagar. Då vinterns aktiviteter har börjat ta fart .
Tre torsdagar kvar med andra ord , se till att komma och ha kul sista veckorna nu så ser vi fram emot avslutningen 12:e oktober . Mer info kommer angående avslutning .
Tröningstider from - 25/9 - 9/10. 17:15-18:15
Lagavslutning — 12/10
Uppdaterat kioskschema 27 september
23 sep, 10:07 0 kommentarer
Spelschema sammandrag 27/9-25
16 sep, 19:41 3 kommentarer
Kiosk- och grillschema vid sammandraget den 27/9
9 sep, 08:57 0 kommentarer
Nu är det snart dags för sammandrag igen! Vi har delat upp ansvaret för kiosken och grillen enligt schemat på bilden. De flesta kommer att behöva hjälpa till vid två tillfällen under dagen. Om ni av någon anledning inte kan hjälpa till den tid ni tilldelats föreligger det eget ansvar att byta med en annan förälder eller lagmedlem.
De som tilldelats ansvar som matchvärd ser till att välkomna och orientera besökande lag, att alla känner till spelschema, informerar om regler och ser till att det råder allmän ordning.
Tydliga instruktioner avseende kiosk, grill och funktionen som matchvärd kommer att finnas på plats.
Nu ser vi till att göra höstens sista sammandrag till en riktigt fin dag för våra grabbar!
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
| Inga aktiviteter inbokade |




