Div.5 Herr Dalsland 2024 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Bengtsfors IF | 1 | 3 |
2. Frändefors IF | 1 | 3 |
3. Håfreströms IF | 0 | 0 |
4. Ärtemarks IF | 0 | 0 |
5. Bäckefors IF | 0 | 0 |
6. Tösse IF | 0 | 0 |
7. IFK Åmål | 0 | 0 |
8. Färgelanda IF | 1 | 0 |
9. Fengersfors IK | 1 | 0 |
10. Dals Långeds IK | 0 | 0 |
Div.6 Herr Dalsland 2023 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Frändefors IF | 18 | 46 |
2. Åsebro IF Lag 2 | 18 | 39 |
3. Tösse IF U-lag | 18 | 29 |
4. Dals Långeds IK | 18 | 24 |
5. Fengersfors IK Lag 2 | 18 | 24 |
6. Kroppefjälls IF | 18 | 22 |
7. Högsäters GF Lag 2 | 18 | 21 |
8. IFK Åmål U-lag | 18 | 19 |
9. Bengtsfors IF Lag 2 | 18 | 19 |
10. Ärtemarks IF | 18 | 18 |
11. Färgelanda IF Lag 2 | 0 | 0 |
12. Håfreströms IF Lag 2 | 0 | 0 |
Dalslands Sparbank Cup Herr Grupp B 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Bengtsfors IF | 4 | 8 |
2. Ellenö IK | 4 | 7 |
3. Bäckefors IF | 4 | 5 |
4. Frändefors IF | 4 | 4 |
5. Åsebro IF | 4 | 3 |
Nyheter från föreningen
Lilla fotbollskolan
25 apr
Intersport
23 apr
Lagfotografering
23 apr
Grönbete
7 apr
Träningsläger
7 apr
Seriepremiär!
25 apr, 09:03 0 kommentarer
På fredag reser vi till Färgelanda för att spela seriepremiär i Division 5 Dalsland. Laget som åker upp är följande:
Oskar Larsson
Tommy Härnströmer
Oscar Spandén
Axel Fors
Emil Söderblom
Erik Bengtsson Meuller
Emil Spandén
Melvin Vallsten
Alvin Söderblom
Viktor Jansson
Wilmer Kumlin
Marcus Hedberg Joelsson
Victor Mattsson
Jesper Olsson
Lukas Evans
Dag Jörneberg
Avspark 19:00 på Högalid, fredag 26/4.
Ledarstaben utökas
23 apr, 12:42 2 kommentarer
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Lör 27/4
11:00-14:00 |
GRÖNBETET
Fiffengården A-plan |
Mån 29/4
19:00-21:00 |
Fotbollsträning
Sörbyvallen konstgräs |
Fre 3/5
19:00-21:00 |
Match mot Fengersfors IK
Sörbyvallens Konstgräsplan |
Lör 11/5
13:00-15:00 |
Match mot IFK Åmål
Örnäsvallens IP |
Fre 17/5
19:00-21:00 |
Match mot Bengtsfors IF
Frendevi IP |
Tor 30/5
19:00-21:00 |
Match mot Ärtemarks IF
Klockerudsvallen |
Ons 12/6
19:00-21:00 |
Match mot Bäckefors IF
Frendevi IP |
Sön 16/6
13:00-15:00 |
Match mot Tösse IF
Tössevallen |
Mån 1/7
19:00-21:00 |
Match mot Håfreströms IF
Frendevi IP |
Fre 16/8
19:00-21:00 |
Match mot Färgelanda IF
Frendevi IP |