Visa tabell
Division 6 Herr Sydöstra Skåne 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Kiviks AIF/Sankt Olofs IF | 4 | 12 |
2. Branteviks IF | 4 | 9 |
3. Rörums SK | 4 | 8 |
4. Gröstorps IF | 4 | 8 |
5. Smedstorps IF | 4 | 7 |
6. Liga 06 IF | 4 | 7 |
7. Lunnarps FF | 3 | 6 |
8. SoGK Charlo | 3 | 3 |
9. Baskemölla IF | 3 | 0 |
10. Köpingebro IF | 3 | 0 |
11. Hammenhögs IF | 3 | 0 |
12. Borrby IF | 3 | 0 |
Division 6 Herr Sydöstra Skåne 2021
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Rörums SK | 18 | 49 |
2. Hammenhögs IF | 18 | 48 |
3. Smedstorps IF | 18 | 37 |
4. Lövestads IF | 18 | 34 |
5. Gröstorps IF | 18 | 33 |
6. Branteviks IF FF | 18 | 20 |
7. Kiviks AIF | 18 | 16 |
8. Wollsjö AIF | 18 | 15 |
9. Baskemölla IF | 18 | 7 |
HA Div.6 Sydöstra 2020
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Borrby IF | 11 | 28 |
2. SoGK Charlo | 11 | 27 |
3. Rörums SK | 11 | 25 |
4. Sövestads IF | 11 | 24 |
5. Smedstorps IF | 11 | 20 |
6. Kiviks AIF | 11 | 18 |
7. Baskemölla IF | 11 | 16 |
8. Köpingebro IF | 11 | 16 |
9. Branteviks IF FF | 11 | 10 |
10. Svenstorps IF | 11 | 6 |
11. Onslunda IF | 11 | 4 |
12. Glemmingebro IF | 11 | 0 |
HA Div.6 Sydöstra 2019
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Vanstads IF | 22 | 60 |
2. Öja FF | 22 | 59 |
3. Esperöds SK | 22 | 45 |
4. Gröstorps IF | 22 | 40 |
5. Skivarps GoIF | 22 | 38 |
6. Rörums SK | 22 | 32 |
7. Borrby IF | 22 | 29 |
8. Svenstorps IF | 22 | 27 |
9. Lövestads IF | 22 | 19 |
10. Baskemölla IF | 22 | 14 |
11. Kiviks AIF | 22 | 10 |
12. Köpingebro IF | 22 | 6 |
Nyheter från föreningen
Program för Kulla 2024
28 feb
Kullaloppet 2023
6 jul 2023
Är du Rörum SKs nya VAKTMÄSTARE?
17 jan 2023
Årsmöte 26 februari
17 jan 2023
Gympa/zumba
17 jan 2023
Fjärde & femte nyförvärven!
4 jan 2018 0 kommentarer
Tredje nyförvärvet!
4 jan 2018 0 kommentarer
Andra nyförvärvet!
4 jan 2018 0 kommentarer
Första nyförvärvet!
15 dec 2017 0 kommentarer
Kommande aktiviteter
Tor 2/5
18:30-20:30 |
Match mot Hammenhögs IF
Åvallen, Rörum A-plan |
Lör 11/5
13:00-15:00 |
Match mot SoGK Charlo
Charlottenlunds IP A-plan |
Fre 17/5
18:30-20:30 |
Match mot Kiviks AIF/Sankt Olofs IF
Åvallen, Rörum A-plan |
Ons 22/5
18:30-20:30 |
Match mot Branteviks IF
Branteviks IP A-plan |
Sön 26/5
15:00-17:00 |
Match mot Smedstorps IF
Åvallen, Rörum A-plan |
Tor 30/5
19:00-21:00 |
Match mot Lunnarps FF
Åvallen, Rörum A-plan |
Ons 5/6
19:00-21:00 |
Match mot Köpingebro IF
Köpingebro IP A-plan |
Fre 14/6
19:00-21:00 |
Match mot Gröstorps IF
Impevallen A-plan |
Tor 20/6
19:00-21:00 |
Match mot Baskemölla IF
Åvallen, Rörum A-plan |
Fre 28/6
19:00-21:00 |
Match mot Borrby IF
Borresvall A-plan |