Prenumerera
Stort tack för för höstterminen!
18 dec 2023
Hej alla föräldrar!
Vi vill börja med att tacka er för en härlig hösttermin för P17. Dessutom vill vi även tacka alla härliga fotbollsspelare för den energi och glädje som killarna har visat på träningarna. Det har verkligen varit helt så roligt att få vara tränare och följa dem den här höstterminen. Vi har sett fantastiska framsteg och utveckling hos varje barn och de inspirerar verkligen oss ledare.
Att få lära känna och träna era barn har verkligen varit roligt. Vi är så tacksamma för möjligheten och vi ser verkligen fram emot att fortsätta efter jullovet.
För info vill vi meddela att vår nästa termin kommer att dra igång samma vecka som skolan startar, lördagen den 13 januari. Träningstiderna kommer att vara samma som vi har haft under hösten 8.45-10.00. Detta ger oss möjlighet att ordna och förbereda oss väl innan träningen börjar, vilket är särskilt viktigt med tanke på vårt lag med över 40 barn.
Under den kommande terminen kommer vi att fortsätta med försäljningen av kaffet under träningen för att stärka killarnas lagkassa. Ett uppdaterat schema kommer att läggas ut inom kort, så håll utkik på vår webbplats, svenskalag P17 eller på vår Facebook-grupp.
Vid eventuella frågor är det bara att ni kontaktar oss.
Vi ser verkligen fram emot en härlig vårtermin! Fram till dess vill vi ledare önska er en riktigt god jul och ett gott nytt år!
Med vänliga hälsningar Ledarna i P17