Dela nyhet
J18: Laget hjälper till på SHL-premiären
3 sep, 10:30 4 kommentarer
Foto: Bildbyrån
Den 13 september är det seriepremiär i SHL och FBK tar emot Rögle i Löfbergs Arena med nedsläpp kl. 18:00. Vi har fått möjlighet att hjälpa till med att för Svema Bils räkning bemanna en plats i stora entrén där man ska sköta en tävling som går ut på att med en klubba placera en puck så nära som möjligt mot ett mål och då vinner man något, så inget komplicerat. Till detta behövs 1 st vuxen (över 18 år) och 2 st ungdomar som bemannar från 15:30 till andra periodpausen är slut iklädda Grums matchtröjor. Vi får självklart ett välkommet tillskott till lagkassan för detta.
Det går bra att anmäla sig frivilligt i kommentarerna och om det inte löser sig kommer det skickas ut kallelser. Noterbart är att träningsmatchen mot Hammarö J18 är flyttad så alla har möjlighet att hjälpa till denna dag.
:: Kim
Kommentarer
Kim Jemail 9 sep, 20:49
Ingen har anmält sig ännu. På torsdag behöver jag i så fall utse frivilliga.
Kim Jemail 11 sep, 16:10
Nu när matchen på lördag blev flyttad finns det fler som kan ställa upp på detta. Vi har en anmäld hittills, så det saknas en + en vuxen.
Filip Nelson 11 sep, 22:59
Jag och William kan hjälpa till.
Kim Jemail 11 sep, 23:04
Toppen, tack!