Visa tabell
Div 5 NV Herr 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. FC Peking | 20 | 46 |
2. IF Hallby FK | 20 | 40 |
3. Norrahammars GIS | 20 | 35 |
4. Mariebo IK | 20 | 33 |
5. Norrahammars IK | 20 | 31 |
6. Bosna IF | 20 | 27 |
7. Habo IF | 20 | 27 |
8. Skillingaryds IS | 20 | 22 |
9. Klevshults SK | 20 | 21 |
10. Burseryds IF | 20 | 18 |
11. Mullsjö IF | 20 | 13 |
12. Anderstorps IF | 0 | 0 |
Kval till Div 4 Herr Grupp 1 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Tenhults IF | 3 | 6 |
2. IK Vista | 3 | 6 |
3. IFK S-RIF | 3 | 3 |
4. FC Peking | 3 | 3 |
Div 5 SV Herr 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Bredaryd Lanna IK | 22 | 56 |
2. FC Peking | 22 | 52 |
3. Torpa IF | 22 | 49 |
4. Guddarps IF | 22 | 45 |
5. Västboås GoIF | 22 | 31 |
6. Kärda IF | 22 | 30 |
7. Reftele GoIF | 22 | 29 |
8. Rydaholms GoIF | 22 | 25 |
9. Strömsnäsbruks IF | 22 | 19 |
10. Ryssby IF | 22 | 19 |
11. Forsheda IF | 22 | 12 |
12. Kånna IF | 22 | 9 |
Div 6 Värnamo Herr 2021
Lag | M | P |
---|---|---|
1. FC Peking | 9 | 22 |
2. Hooks IF | 9 | 19 |
3. Burseryds IF | 9 | 19 |
4. Skeppshults BK | 9 | 18 |
5. Klevshults SK | 9 | 17 |
6. Hillerstorps GoIF | 9 | 13 |
7. Bottnaryds IF | 9 | 12 |
8. Hångers IF | 9 | 9 |
9. Nissafors IS | 9 | 3 |
10. Skillingaryds IS | 9 | 0 |
Kval till Div 5 Herr Grupp 2 2020
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Lekeryd/ Svart. SK | 3 | 9 |
2. Bodafors SK | 3 | 6 |
3. FC Peking | 3 | 3 |
4. Österängen IF | 3 | 0 |
Div 6 Gislaved 2019
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Nissafors IS / Hestra SSK | 16 | 37 |
2. Hillerstorps GoIF | 16 | 36 |
3. FC Dardania | 16 | 32 |
4. Västboås GoIF | 16 | 27 |
5. FC Peking | 16 | 23 |
6. Hooks IF | 16 | 18 |
7. Skeppshults BK | 16 | 13 |
8. Klevshults SK | 16 | 9 |
9. SWEBIH IF | 16 | 8 |
Utv B Värnamo 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Kärda IF (9-m) | 12 | 30 |
2. FC Peking | 12 | 27 |
3. Hillerstorps GoIF (9-m) | 12 | 19 |
4. Västboås GOIF | 12 | 18 |
5. Burseryds IF | 12 | 17 |
6. Skeppshults BK (9-m) | 12 | 8 |
7. Nissafors IS (9-m) | 12 | 4 |
8. Hångers IF A | 0 | 0 |
Utv AB Värnamo 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Smålandstenar GoIF | 12 | 33 |
2. Kulltorps GoIF (9-m) | 12 | 30 |
3. Bredaryd Lanna IK | 12 | 30 |
4. Gnosjö IF | 12 | 25 |
5. Anderstorps IF | 12 | 21 |
6. Reftele GoIF | 12 | 20 |
7. FC Peking (9-m) | 12 | 15 |
8. Bors SK (9-m) | 12 | 13 |
9. Kärda IF (9-m) | 12 | 12 |
10. Västboås GOIF | 12 | 11 |
11. Burseryds IF | 12 | 9 |
12. Hillerstorps GoIF (9-m) | 12 | 9 |
13. Skeppshults BK (9-m) | 12 | 3 |
14. Sjötofta IF | 0 | 0 |
15. Hångers IF (9-m) | 0 | 0 |
Toyota Cup herr grp 27 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. FC Peking | 3 | 9 |
2. Skillingaryds IS | 3 | 6 |
3. Kärda IF | 3 | 3 |
4. Nissafors IS | 3 | 0 |
Hyundai Cup herr grp 27 2019
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Nissafors IS / Hestra SSK | 2 | 6 |
2. Burseryds IF | 2 | 1 |
3. FC Peking | 2 | 1 |
Nyheter från föreningen
Medlemskortet för 2024
10 feb
Nyförvärv till FC Peking 2024
2 maj 2023 0 kommentarer
Peking hamnade i kval grupp 1 till div 4
5 okt 2022 0 kommentarer
Kval till Div 4
Tenhults IF - FC Peking 9/10 kl:14:00 Kabevallen
FC Peking - IFK S-RIF 16/10 kl: 14:00 Spångamon
FC Peking - IK Vista 22/10 kl 14:00 Spångamon
Tenhults IF slutade 10:a i div 4 Norra
IFK S-RIF slutade 2:a i div 5 Mellersta
IK Vista slutade 3:a i div 5 NV
Länk till kval gruppen till div 4
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Ons 20/3
18:30-20:00 |
Träning konstgräset
Gislaveds konstgräs |
Fre 22/3
17:30-19:00 |
Träning
Gislaved konstgräset |
Lör 23/3
10:15-11:45 |
Match mot Anderstorps IF
Gisle IP 1, Gislaved |
Ons 27/3
18:30-20:00 |
Träning konstgräset
Gislaveds konstgräs |
Fre 29/3
14:30-16:00 |
Match mot Klevshults SK
Waggeryds konstgräs |