Nyheter från våra lag
Träningsläger
F11 (Födda 13 - Igår, 15:58
Matcher 8 juni
P7 (födda 17) - 13 maj
Information från föräldramöte 11 maj 2024
P7 (födda 17) - 11 maj
F17 EM Lund - Viktig INFO
F9 (födda 15) - 10 maj
Mer information inför lördag, inställd träning och annan info
F9 (födda 15) - 7 maj
Fira fredagkväll på IP!
2 maj, 17:39 0 kommentarer
Våren är här, gräset växer och robotarna klipper
29 apr, 18:21 0 kommentarer
Säsongen rullar på för fullt och äntligen har värmen kommit, gräset växer och robotgräsklipparna har kommit ut.
För att de ska fungera behöver vi alla hjälpas åt!
Om ni haft träning, match eller spelat med kompisarna(föräldrar påminn gärna era barn), vänligen plocka undan efter er!
För att robotarna ska kunna klippa gräset och fungera önskar vi på såväl A- och B-plan:
* Alla mål in mot staketet på långsidan bort från havet.
* Plocka bort kvarglömda kläder och annat från planen.
Sköts detta kan robotarna klippa planerna under natten. Sköts det ej, likt ovan, så går robotarna sönder, målen går sönder och planerna blir sämre.
Dubbel bonus/kickback
23 apr, 17:15 0 kommentarer
Hej!
XXL fortsätter sina kampanjer med olika erbjudande.
Denna veckan får du som medlem dubbla bonuspoäng och vi i föreningen får dubbel kickback på alla köp som görs av våra medlemmar.
Tänk på att du isåfall behöver handla via föreningssidan: https://teamsales.xxl.se/club/skaeldervikens-if
Uppstart knattefotboll 2024!
14 apr, 08:17 0 kommentarer
Nu drar säsongen igång för vår knattefotboll 2024!
Vår knattefotboll riktar sig i år till barn födda 2018-2019.
Träningarna kommer vara lördagar 9.00-10.00 på B-plan. Vi kör igång nästa lördag 20/4 och håller på fram till 15/6, därefter har vi sommaruppehåll och kör igång i augusti igen.
Inför första träningen behövs ingen anmälan utan det är bara att dyka upp och provträna någon gång. På lördag kommer ledare ge information på plats innan träningen drar igång. Kan ni ej då så är det bara att prata med en av ledarna vid det första tillfället du testar på.
Fler nyheter
Kommande matcher
Lör 18/5
10:00 |
Ekets GoIF vit Ryavallen C-plan 5-manna 1 |
Lör 18/5
11:30 |
P11 (Födda 13) Skäldervikens IP B-plan 7-manna 1 |
Lör 18/5
11:30 |
F8 (födda 16) Skäldervikens IP A-plan 5-manna |
Lör 18/5
13:00 |
Eskilsminne IF randig Harlyckan 4, 7-manna |
Lör 18/5
13:00 |
F9 (födda 15) Skäldervikens IP B-plan 5-manna 1 |
Lör 18/5
13:00 |
Herr Skäldervikens IP A-plan |
Lör 18/5
15:00 |
P13-14 (Födda 10-12) Skäldervikens IP B-plan 9-manna |
Lör 18/5
15:30 |
P16 (Födda 08-09) Skäldervikens IP A-plan |
Sön 19/5
09:30 |
Båstads GIF Örebäcksstadion 5-manna 1 |
Sön 19/5
11:00 |
P13 Vejby IF blå Vejby IP B-plan 9-manna |
Senaste resultat
Mån 13/5
20:00 |
Helsingborgs FF (9m9) Norrvalla IP plan 1 |
0-16 |
Sön 12/5
17:00 |
Oldboys Skäldervikens IP A-plan |
1-0 |
Fre 10/5
19:00 |
Herr Skäldervikens IP A-plan |
6-1 |
Ons 8/5
19:00 |
Össjö IS Åsbovallen |
2-3 |
Sön 5/5
13:00 |
Höganäs BK Höganäs Sportcenter B-plan |
1-4 |
Lör 4/5
15:30 |
P16 (Födda 08-09) Skäldervikens IP A-plan |
1-2 |
Lör 4/5
15:30 |
Juniorlaget Skäldervikens IP A-plan |
1-2 |
Lör 4/5
11:00 |
Hittarps IK svart Laröds IP B-plan, konstgräs 9-manna |
3-3 |
Fre 3/5
19:00 |
Herr Skäldervikens IP A-plan |
0-4 |
Fre 3/5
18:30 |
P14 Förslöv/Grevie/Västra K. Bjärevallen B-plan |
2-3 |
Kommande aktiviteter
Ons 15/5
17:30-19:00 |
P13-14 (Födda 10-12) »
Träning
Skäldervikens IP |
Ons 15/5
17:30-19:00 |
P11 (Födda 13) »
Träning (utomhus)
Siffa Park Lane |
Ons 15/5
19:00-20:30 |
Juniorlaget »
Träning J-Lag
SIF A-plan |
Tor 16/5
17:00-18:30 |
F10 (födda 14) »
Träning
SIF A-plan |
Tor 16/5
17:00-18:30 |
F11 (Födda 13 »
Träning
SIF Park Lane A-plan |
Tor 16/5
17:30-19:00 |
P10 (födda 14) »
träning
SIFFA PARK LANE |
Tor 16/5
17:30-18:30 |
P8 (födda 16) »
Träning P8
Plan B2, Skälderviken |
Tor 16/5
17:30-19:00 |
P9 (födda15) »
Träning
Skäldervikens IP A-plan 5-manna |
Tor 16/5
18:30-20:00 |
F14 (Födda 10-11) »
Träning SIF
sif idrottsplats |
Tor 16/5
19:00-20:30 |
P16 (Födda 08-09) »
Träning
B-planen SIF |