Välkommen till KBK P-08 (U16)
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Kungsladugårds BK 2 | 8 | 21 |
2. Sävedalens IF Blå | 8 | 21 |
3. Lerums IS 2 | 7 | 16 |
4. Öjersjö IF Blå | 7 | 15 |
5. Backatorp IF | 7 | 12 |
6. Kongahälla/Kareby | 5 | 7 |
7. Ale United | 8 | 7 |
8. Lerkils IF | 6 | 6 |
9. Hovås Billdal IF Röd | 7 | 6 |
10. Partille IF FK Vit | 7 | 6 |
11. IF Mölndal Fotboll Röd | 5 | 4 |
12. IK Zenith | 7 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Landvetter IS Grön | 5 | 13 |
2. Mölnlycke IF Svart | 7 | 12 |
3. Ytterby IS Vit | 6 | 12 |
4. Sävedalens IF Vit | 4 | 10 |
5. Kungsladugårds BK 1 | 4 | 10 |
6. Lerums IS 1 | 4 | 9 |
7. Partille IF FK Röd | 6 | 9 |
8. Utbynäs SK Gul | 6 | 7 |
9. Hovås Billdal IF Vit | 4 | 6 |
10. Qviding FIF Vit | 5 | 5 |
11. Jonsereds IF | 5 | 4 |
12. Sjövalla FK/Mölnlycke IS | 5 | 3 |
13. Lindome GIF | 6 | 3 |
14. Eriksbergs IF Blå | 5 | 1 |
15. Angered MBIK | 0 | 0 |
16. Örgryte IS Fotboll | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Norrby IF | 9 | 18 |
2. Jönköpings Södra IF | 7 | 16 |
3. Husqvarna FF | 6 | 15 |
4. Herrestads AIF | 8 | 13 |
5. Utsiktens BK | 7 | 12 |
6. Kungsladugårds BK | 8 | 12 |
7. Kinna IF | 7 | 12 |
8. Gerdskens BK | 7 | 9 |
9. Skövde AIK | 8 | 6 |
10. IFK Uddevalla | 7 | 6 |
11. Backatorp IF | 6 | 0 |
12. Vänersborgs FK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Örgryte IS Fotboll (P16) | 5 | 12 |
2. Utsiktens BK/Näsets SK (P16) | 5 | 11 |
3. BK Häcken (P16) | 5 | 10 |
4. Kungsladugårds BK (P16) | 5 | 6 |
5. Varbergs BoIS FC (P16) | 5 | 3 |
6. Falkenbergs FF (P16) | 5 | 1 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Floda BoIF Vit | 16 | 30 |
2. Kungsladugårds BK 2 | 16 | 30 |
3. Hovås Billdal IF Röd | 16 | 29 |
4. Lunden Överås BK Vit | 16 | 26 |
5. Landvetter IS Vit | 16 | 24 |
6. Ytterby IS Röd | 16 | 20 |
7. Jonsereds IF Gul | 16 | 19 |
8. Hisingsbacka FC Svart | 16 | 15 |
9. Torslanda IK Röd | 16 | 12 |
10. Lindome GIF Svart | 0 | 0 |
11. Majorna FC | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IFK Göteborg | 17 | 45 |
2. Örgryte IS Fotboll Röd | 17 | 45 |
3. GAIS | 17 | 39 |
4. Kungsladugårds BK 1 | 17 | 38 |
5. Qviding FIF Vinröd | 16 | 36 |
6. BK Häcken Svart | 17 | 34 |
7. Sävedalens IF Vit | 17 | 32 |
8. Floda BoIF Blå | 17 | 25 |
9. Lundby IF | 17 | 24 |
10. Lerums IS 1 | 17 | 23 |
11. Backatorp IF Svart | 17 | 23 |
12. Mölnlycke IF Svart | 17 | 19 |
13. Landvetter IS Grön | 17 | 13 |
14. Hovås Billdal IF Vit | 17 | 11 |
15. Askims IK Svart | 17 | 11 |
16. Näsets SK Gul | 17 | 9 |
17. Eriksbergs IF Blå | 17 | 7 |
18. Kärra KIF Gul | 16 | 6 |
Prova På 2024-uppdatering
3 jun
För ett bättre matchklimat!
19 maj
Prova-på 2024 igång!
13 maj
Fotbollsskolan 2024 - anmälan öppen!
2 maj
Medlemsdagar Intersport
22 apr
Uppstart födda 2019
8 apr
Fixardag KBK nu på lördag
26 mar
Påminnelse - årsmöte 2024
19 mar
Vi hänger på instagram, följ oss där.
Truppen för 2024 är full men du kan ändå visa ditt intresse här nedan.
Om du vill provspela med oss så fyll i ansökan via länken nedan.
Tor 6/6
18:00-19:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Sön 9/6
16:00-19:00 |
Veo
VEO |
Sön 9/6
17:00-19:00 |
Match mot IFK Uddevalla
Fridhemsvallen Konstgräs |
Mån 10/6
18:30-20:00 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tor 13/6
18:00-19:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Tor 13/6
19:45-21:45 |
Match mot Backatorp IF
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Lör 15/6
13:30-16:00 |
Veo
VEO |
Lör 15/6
14:15-16:15 |
Match mot Husqvarna FF
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Mån 17/6
18:30-20:00 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tis 18/6
20:00-21:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Ons 19/6
19:30-21:30 |
Match mot Gerdskens BK
Gerdskenvallen A-plan |
Tor 20/6
20:15-22:15 |
Match mot Lerums IS 2
Rydsbergsplan 1 Konstgräs |
Ons 26/6
20:15-22:15 |
Match mot Partille IF FK Vit
Lexby 2 Konstgräs |
Mån 8/7
18:30-20:00 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tis 9/7
20:00-21:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan |
Tor 11/7
18:00-19:30 |
Träning P08 (U16)
Apelsinplan 2 Konstgräs |
Mån 15/7
00:00-23:59 |
Gothia Cup
Klubbstugan |
Tis 16/7
00:00-23:59 |
Gothia Cup
Klubbstugan |
Ons 17/7
00:00-23:59 |
Gothia Cup
Klubbstugan |
Tor 18/7
00:00-23:59 |
Gothia Cup
Klubbstugan |