Div 5 NÖ Herr 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Ruda IF | 20 | 48 |
2. IFK Västervik | 20 | 46 |
3. IFK Tuna | 20 | 44 |
4. Tjust IF FF | 20 | 36 |
5. IF Stjärnan | 20 | 31 |
6. IF Ariel | 20 | 26 |
7. Djursdala SK | 20 | 23 |
8. Södra Vi IF | 20 | 20 |
9. HM IS | 20 | 15 |
10. Ankarsrums IS | 20 | 14 |
11. Storebro IF | 20 | 13 |
12. Fagerhults AIK | 0 | 0 |
Div 5 NÖ Herr 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Hultsfreds FK | 20 | 46 |
2. IFK Västervik | 20 | 40 |
3. Tjust IF FF | 20 | 40 |
4. IF Stjärnan | 20 | 34 |
5. IFK Tuna | 20 | 34 |
6. Timmernabbens IF | 20 | 32 |
7. IF Ariel | 20 | 28 |
8. HM IS | 20 | 27 |
9. Södra Vi IF | 20 | 21 |
10. Storebro IF | 20 | 15 |
11. Gunnebo IF | 20 | 5 |
12. Fårbo FF | 0 | 0 |
Div 6 Västervik Herr 2021
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Tjust IF FF | 9 | 27 |
2. Fårbo FF | 9 | 24 |
3. Ankarsrums IS | 9 | 19 |
4. B.O.IF | 9 | 16 |
5. Överums IK | 9 | 10 |
6. Hjorted-Totebo | 9 | 9 |
7. IF Hebe | 9 | 9 |
8. Frödinge-Brant. SK | 9 | 8 |
9. Hammarsgärde BK | 9 | 5 |
10. Krokstorps IF | 9 | 1 |
Utv AB Vimmerby/Västervik 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Tjust IF FF | 12 | 28 |
2. Västerviks FF | 12 | 27 |
3. IFK Västervik | 12 | 22 |
4. IFK Tuna | 12 | 21 |
5. Hjorted-Totebo | 12 | 20 |
6. B.O.IF | 12 | 18 |
7. Gullringens GoIF | 12 | 18 |
8. Vimmerby IF | 12 | 17 |
9. Gunnebo IF (9-m) | 12 | 15 |
10. Södra Vi IF (9-m) | 12 | 13 |
11. Storebro IF (9-m) | 12 | 11 |
12. Frödinge-Brant. SK | 12 | 11 |
13. Djursdala SK/Horn-Hycklinge IF (9-m) | 12 | 4 |
14. SK Lojal (9-m) | 0 | 0 |
Utv B Västervik 2021
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Västerviks FF (9-m) | 7 | 14 |
2. Ankarsrums IS (9-m) | 7 | 13 |
3. B.O.IF | 7 | 12 |
4. Gunnebo IF | 7 | 12 |
5. IFK Västervik B | 7 | 11 |
6. Tjust IF FF | 7 | 6 |
7. Hjorted-Totebo | 7 | 6 |
8. IFK Västervik C | 7 | 5 |
P05 Nö 2020
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Gullringens GoIF 9-m | 7 | 17 |
2. Tjust IF FF | 7 | 13 |
3. Storebro komb 9-m | 7 | 13 |
4. Vimmerby IF | 7 | 13 |
5. Färjestadens GOIF 3 | 7 | 9 |
6. Målilla GOIF | 7 | 7 |
7. Fårbo komb. 9-m | 7 | 6 |
8. Södra Vi IF 7-m | 7 | 3 |
P05 Ö3 2019
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Gullringens GoIF | 16 | 40 |
2. Storebro komb | 16 | 31 |
3. Fårbo komb. | 16 | 25 |
4. Västerviks FF | 16 | 25 |
5. Målilla GOIF | 16 | 25 |
6. Vimmerby IF | 16 | 24 |
7. Tjust IF FF | 16 | 23 |
8. Södra Vi IF | 16 | 17 |
9. Hjorted/ Totebo komb. 7-m | 16 | 0 |
Toyota Cup herr grp 14 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Djursdala SK | 2 | 4 |
2. B.O.IF | 2 | 3 |
3. Tjust IF FF | 2 | 1 |
4. Gamleby FF | 0 | 0 |
Nyheter från föreningen
Stötta oss genom att bli stödmedlem!
29 apr
Fotbollsskolan 2024
17 apr
Intersport bjuder in till nyöppning!
15 apr
Deltagaravgift
8 apr
Max och Oskar klara!
12 dec 2021 0 kommentarer
Max Wiman och Oskar Hansson ansluter till Tjust IF från BOIF.
Max är mittfältare och Oskar målvakt.
Välkomna till Tjust!
Oscar och Axel klara!
7 dec 2021 0 kommentarer
Oscar Berglund och Axel Tegenstam är klara för spel i Tjust IF FF 2022.
Oscar som är yttermittfältare/anfallare kommer från
Edsbruks if.
Axel som är målvakt kommer från VFFs ungdomslag.
Välkomna till Tjust!
Spelschema Tjust Open
18 nov 2021 0 kommentarer
Här följer spelschemat för årets upplaga av Tjust Open som spelas fredag 26/11 med början kl. 17:15.
Matchtid: 1 X 15 min
Omg 1
Kl. 17.15 VFF - Gunnebo
Kl. 17.35 Ankarsrum - Tjust
Kl. 17.55 IFK – Hjorted/Totebo
Newbody
13 okt 2021 0 kommentarer
Nu är det dags för en omgång försäljning av Newbody!
Dela länken via tex, QR kod, messenger eller facebook.
Registreringslänk: https://www.newbody.se/reg/TDLYIQA
Försäljningsperioden håller på till och med 14/11 då ska allt vara inskickat och klart så Anne på kansliet kan lägga slutordern. Sen kan vi nog räkna med 1-2 veckors leveranstid.
Lycka till och tack från styrelsen, detta m.m. gör så att föreningen går runt så vi alla kan spela fotboll!
BOIF borta på söndag 3 oktober 12.00
1 okt 2021 0 kommentarer
Då var det dags för årets sista match borta mot BOIF den 3:e oktober klockan 12.00. Matchen spelas på Odenskans.
Följande spelare är uttagna:
Adam G
Adam T
Robin L
Robin J
Krille
Nicke
Juthe
Sudden
Jakob
Hassan
Nisse
Vilgot
Rasmus
Petta
Björn
Limpan
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Fre 17/5
19:00-21:00 |
Match mot IFK Västervik
Tjustvallen 1, Gamleby |
Sön 19/5
17:00-19:00 |
Match mot B.O.IF
Tjustvallen 1, Gamleby |
Fre 24/5
19:00-21:00 |
Match mot SK Lojal
Ekensved 1, Vena |
Sön 26/5
18:30-20:30 |
Match mot IFK Västervik
Örbäcken 1, Västervik |
Lör 1/6
16:00-18:00 |
Match mot Södra Vi IF
Tjustvallen 1, Gamleby |
Sön 2/6
17:00-19:00 |
Match mot Djursdala SK/Horn-Hycklinge IF (9-m)
Dalavallen 1, Djursdala |
Fre 7/6
19:00-21:00 |
Match mot IF Stjärnan
Tjustvallen 1, Gamleby |
Sön 9/6
17:00-19:00 |
Match mot Hjorted-Totebo
Tjustvallen 1, Gamleby |
Ons 12/6
19:00-21:00 |
Match mot IFK Tuna
Tunhamra 1, Tuna |
Sön 16/6
17:00-19:00 |
Match mot Frödinge-Brant. SK
Lundavallen 1, Frödinge |