Visa tabell
Division 2 Dam Södra Norrland 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IK Huge | 5 | 15 |
2. Valbo FF | 5 | 12 |
3. Hille IF | 5 | 10 |
4. IF Team Hudik | 5 | 10 |
5. NorrHam | 5 | 9 |
6. Gefle IF FF 2 | 5 | 7 |
7. Moheds SK | 5 | 4 |
8. Stensätra IF | 6 | 3 |
9. Årsunda IF | 5 | 3 |
10. Näsvikens IK | 6 | 2 |
DM Damer 2024 grupp 1 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Valbo FF | 1 | 3 |
2. Årsunda IF | 1 | 0 |
3. Högbo AIK | 0 | 0 |
4. Strömsbro IF | 0 | 0 |
Division 3 Damer 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. NorrHam | 18 | 47 |
2. Stensätra IF | 18 | 40 |
3. Årsunda IF | 18 | 38 |
4. IK Huge 2 | 18 | 31 |
5. Gävle DFF | 18 | 29 |
6. Valbo FF 2 | 18 | 21 |
7. Bollnäs GIF FF | 18 | 21 |
8. Edsbyns IF FF | 18 | 14 |
9. Kilafors IF | 18 | 13 |
10. Högbo AIK | 18 | 7 |
Dam div 3 Gr 1 Höst 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Sandvikens IF 2 | 6 | 48 |
2. NorrHam | 6 | 46 |
3. Älvkarleby IK | 6 | 37 |
4. Valbo FF 2 | 6 | 35 |
5. IK Huge 2 | 6 | 32 |
6. Årsunda IF | 6 | 27 |
7. Högbo AIK | 6 | 22 |
Division 3 Dam Gestrikland vår 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. NorrHam | 12 | 31 |
2. Valbo FF 2 | 12 | 31 |
3. Sandvikens IF 2 | 12 | 30 |
4. Älvkarleby IK | 12 | 28 |
5. IK Huge 2 | 12 | 25 |
6. Årsunda IF | 12 | 23 |
7. Högbo AIK | 12 | 18 |
8. Skutskärs IF FK 2 | 12 | 13 |
9. Torsåkers IF | 12 | 9 |
10. Gävle DFF 2 | 12 | 7 |
11. Strömsbro IF | 12 | 7 |
12. IK Sätra | 12 | 6 |
13. Åbyggeby FK / Ockelbo | 12 | 1 |
14. Skutskärs IF FK F19 | 0 | 0 |
DM Damer 2022 grupp 2 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Hagaströms SK | 2 | 6 |
2. Högbo AIK | 2 | 1 |
3. Årsunda IF | 2 | 1 |
DM Damer 2023 grupp 1 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Hille IF | 3 | 9 |
2. Skutskärs IF FK | 3 | 2 |
3. Högbo AIK | 3 | 2 |
4. Årsunda IF | 3 | 2 |
Nyheter från sektionen
Framtiden för Årsunda IF P16
23 dec 2023
Nyheter från Årsunda IF
Årsmöte 4 april
25 mar
Juldagsbandy kl 10.00 år 2023 !
22 dec 2023
Invigning utegym 24 oktober
21 okt 2023
Välkommen Johan Nyberg
3 jul 2023
E-sport!
15 nov 2022
Årsunda damlag
25 apr 2022 0 kommentarer
Kommande aktiviteter
Lör 8/6
13:00-15:00 |
Match mot Moheds SK
Lägervallen |
Mån 10/6
17:30-19:00 |
Träning
Årsunda IP |
Tis 11/6
17:30-19:00 |
Träning
Årsunda IP |
Tor 13/6
19:00-20:30 |
Träning
Årsunda IP |
Lör 15/6
12:00-14:00 |
Match mot Hille IF
Årsunda IP |
Mån 17/6
17:30-19:00 |
Träning
Årsunda IP |
Tis 18/6
19:00-20:30 |
Träning
Årsunda IP |
Tor 20/6
19:30-21:30 |
Match mot Näsvikens IK
Tunet, Näsviken |
Mån 24/6
17:30-19:00 |
Träning
Årsunda IP |
Tis 25/6
19:00-20:30 |
Träning
Årsunda IP |