SÄSONG 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Hisingsbacka FC | 8 | 17 |
2. Ytterby IS | 8 | 16 |
3. Västkurd BK | 8 | 16 |
4. Lerums IS | 8 | 15 |
5. Älvängens IK | 9 | 15 |
6. Götaholms BK | 8 | 13 |
7. Romelanda UF | 8 | 11 |
8. Partille IF FK | 8 | 10 |
9. Angered BK | 9 | 9 |
10. Utbynäs SK | 8 | 7 |
11. Croatia Göteborg | 8 | 4 |
12. SKIF Semberija | 8 | 3 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Öckerö IF | 22 | 57 |
2. Bergdalens IK | 22 | 50 |
3. Dalstorps IF | 22 | 38 |
4. Hestrafors IF | 22 | 35 |
5. Assyriska BK | 22 | 34 |
6. Skene IF | 22 | 33 |
7. Jönköpings BK | 22 | 30 |
8. Kinna IF | 22 | 29 |
9. KF Velebit | 22 | 29 |
10. Partille IF FK | 22 | 16 |
11. Kållered SK | 22 | 15 |
12. Angered BK | 22 | 12 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Ahlafors IF | 26 | 57 |
2. Lidköpings FK | 26 | 56 |
3. IK Gauthiod | 26 | 45 |
4. Yxhults IK | 26 | 39 |
5. Säffle SK | 26 | 38 |
6. Karlslunds IF FK | 26 | 37 |
7. Herrestads AIF | 26 | 36 |
8. Mjölby AI FF | 26 | 33 |
9. Stenungsunds IF | 26 | 33 |
10. Nordvärmland FF | 26 | 31 |
11. Vänersborgs FK | 26 | 29 |
12. Grebbestads IF | 26 | 29 |
13. IFK Kumla | 26 | 27 |
14. Angered BK | 26 | 20 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IK Oddevold | 28 | 71 |
2. BK Forward | 28 | 71 |
3. Angered BK | 28 | 54 |
4. Ahlafors IF | 28 | 48 |
5. Stenungsunds IF | 28 | 46 |
6. IK Gauthiod | 28 | 39 |
7. Nordvärmland FF | 28 | 35 |
8. IFK Kumla | 28 | 34 |
9. Vänersborgs FK | 28 | 34 |
10. Yxhults IK | 28 | 33 |
11. Grebbestads IF | 28 | 32 |
12. Lidköpings FK | 28 | 30 |
13. IF Karlstad Fotbollutveckling | 28 | 30 |
14. IFK Skövde FK | 28 | 23 |
15. IFK Tidaholm | 28 | 12 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Angered BK | 11 | 29 |
2. Torslanda IK | 11 | 26 |
3. Kållered SK | 11 | 19 |
4. Hestrafors IF | 11 | 18 |
5. IK Kongahälla | 11 | 17 |
6. Hisingsbacka FC | 11 | 17 |
7. Öckerö IF | 11 | 14 |
8. Råslätts SK | 11 | 13 |
9. Landvetter IS | 11 | 12 |
10. Sandareds IF | 11 | 10 |
11. Ulricehamns IFK | 11 | 7 |
12. Dalen/ Krokslätts FF | 11 | 2 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Landvetter IS | 9 | 24 |
2. GAIS | 9 | 21 |
3. Västra Frölunda IF | 9 | 18 |
4. Qviding FIF | 9 | 16 |
5. Angered BK | 9 | 12 |
6. Ale United | 9 | 10 |
7. Alingsås IF FF | 9 | 10 |
8. Hisingsbacka FC | 9 | 9 |
9. Kortedala IF | 9 | 9 |
10. IK Kongahälla | 9 | 1 |
11. Sävedalens IF | 0 | 0 |
12. Lindome GIF | 0 | 0 |
13. Kållered SK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Ahlafors IF | 2 | 6 |
2. Nödinge SK Fotboll | 2 | 3 |
3. Angered BK | 2 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Lunden Överås BK | 1 | 0 |
2. Jonsereds IF | 3 | 9 |
3. Ahlafors IF | 2 | 4 |
4. Sävedalens IF | 3 | 4 |
5. Utbynäs SK | 1 | 0 |
6. Götaholms BK | 1 | 0 |
7. Partille IF FK | 2 | 3 |
8. Vinnaren Grupp 6 | 0 | 0 |
9. Vinnaren Grupp 7 | 0 | 0 |
10. Angered BK | 1 | 0 |
11. Vinnaren Grupp 1 | 0 | 0 |
12. Vinnaren Grupp 2 | 0 | 0 |
13. Vinnaren Grupp 3 | 0 | 0 |
14. Vinnaren Grupp 4 | 0 | 0 |
15. Bästa 2:a | 0 | 0 |
16. Vinnaren Grupp 5 | 0 | 0 |
Allsvensk match på Hjällbovallen
18 maj
Bokning av fotbollsplaner och anläggningen
2 apr
Konstgräset ej spelbart idag onsdag
17 jan
Stort tack
15 jan
God jul och Gott nytt år
24 dec 2023
24 maj, 22:05
Tre poäng i derbyt
18 maj, 00:42
Första TRE:an kom i Östraderbyt mot Götaholm BK
Mån 3/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjällbovallen B-plan gräs |
Ons 5/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjälbovallen Gräs B-plan |
Tor 6/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjälbovallen Gräs B-plan |
Fre 7/6
19:00-20:30 |
Match mot Ytterby IS
Ytterns IP 1 Konstgräs |
Mån 10/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjällbovallen B-plan gräs |
Ons 12/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjälbovallen Gräs B-plan |
Tor 13/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjälbovallen Gräs B-plan |
Fre 14/6
19:00-20:30 |
Match mot Hisingsbacka FC
Hjällbovallen 1 Gräs |
Mån 17/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjällbovallen B-plan gräs |
Ons 19/6
18:30-20:00 |
A-lag,herr
Hjälbovallen Gräs B-plan |