Västra Karups IF
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Finja IF | 3 | 6 |
2. Ljungbyheds IF | 2 | 6 |
3. Hörja IF/Tyringe IF | 3 | 5 |
4. Ängelholms FF | 2 | 4 |
5. Båstads GIF (9m9) | 2 | 4 |
6. Västra Karups FK | 3 | 4 |
7. Hässleholm Freeflow AC (9m9) | 2 | 3 |
8. Ekets GoIF | 3 | 1 |
9. Hjärnarps GIF (9m9) | 1 | 0 |
10. Perstorp Bälinge IK | 3 | 0 |
11. Skäldervikens IF | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. HGH FC | 11 | 28 |
2. Eskilsminne DFF | 11 | 25 |
3. Stafsinge IF | 11 | 23 |
4. Västra Karups IF | 11 | 21 |
5. FC Hessleholm | 11 | 19 |
6. Ängelholms FF | 11 | 16 |
7. Röke IF | 11 | 15 |
8. IF Centern | 11 | 13 |
9. Lilla Träslövs FF | 11 | 11 |
10. Vinbergs IF | 11 | 7 |
11. Högaborgs BK | 11 | 6 |
12. Trönninge IF | 11 | 2 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Höganäs BK | 18 | 46 |
2. Vejby IF | 18 | 45 |
3. Jonstorps IF FK | 18 | 44 |
4. Västra Karups FK | 18 | 38 |
5. Båstads GIF | 18 | 28 |
6. Perstorp Bälinge IK | 18 | 22 |
7. Ljungbyheds IF (9m) | 18 | 15 |
8. Munka Ljungby IF (9m9) | 18 | 13 |
9. Hjärnarps GIF | 18 | 12 |
10. Allerums GIF | 18 | 3 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Dösjöbro IF Dam | 0 | 0 |
2. Eskilsminne DFF | 0 | 0 |
3. BK Astrio | 11 | 33 |
4. Älmhults IF | 11 | 30 |
5. Valinge-Derome DFF | 11 | 27 |
6. Röke IF | 11 | 20 |
7. Vinbergs IF | 11 | 18 |
8. IFK Osby | 11 | 13 |
9. Västra Karups IF | 11 | 12 |
10. IF Centern | 11 | 11 |
11. Trönninge IF | 11 | 11 |
12. Lilla Träslövs FF | 11 | 9 |
13. Ljungby IF | 11 | 6 |
14. Smålandsstenars GoIF | 11 | 4 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Glumslövs FF | 10 | 30 |
2. Bjärelaget DFF | 10 | 23 |
3. Hittarps IK FF | 10 | 22 |
4. Marieholms IS | 10 | 19 |
5. Ljungbyheds IF | 10 | 16 |
6. Allerums GIF | 10 | 15 |
7. Båstads GIF | 10 | 13 |
8. Stattena IF | 10 | 11 |
9. Munka Ljungby IF | 10 | 6 |
10. Västra Karups FK | 10 | 5 |
11. Hjärnarps GIF | 10 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Laholms FK | 20 | 56 |
2. Halmstads BK | 20 | 55 |
3. Röke IF | 20 | 37 |
4. Västra Karups IF | 20 | 36 |
5. IK Wormo | 20 | 34 |
6. BK Astrio | 20 | 31 |
7. IF Centern | 20 | 25 |
8. Eskilsminne DFF | 20 | 20 |
9. Kullabygdens DFF | 20 | 12 |
10. Trönninge IF | 20 | 7 |
11. BK Höllviken | 20 | 2 |
Här är några av årets aktiviteter..
12 apr
Kiosktjänst säsongen 2024
28 mar
Bemanning av loppisbutiken 2024
22 mar
VKIF-stipendiet
3 mar
31 aug 2023
Vi välkomnar Ida von Schedvin till VKIF! Ida kommer närmast från BK Astrio och var förra säsongen i Halmstad BK. En snabb yttermittfältare/anfallare som är redo för nya utmaningar💚 ”Jag har hört mycket gott om VKIF genom kompisar. Sammanhållningen verkar vara på topp och när även resultaten infinner sig blir det kul! säger Ida. Vi passar på att tacka BK Astrio för ett gott samarbete i sista sekunden🙏💚⚽️ #vkif #gemenskaphjärtaframgång
15 aug 2023
Fler nyförvärv under sommaren i VKIF Dam! Sofia Berg kommer närmast från spel i Eskilsminne där hon oftast huserade som ytterback. En knäskada har dock hållit henne borta från spel de senaste 3 åren men nu är det dags att börja spela igen och det är vi väldigt glada för🥳💚 ”det känns kul att komma igång igen och även om jag bara hunnit göra några träningar så känns det bra hittills” säger Sofia som fyller 19 år i oktober. Vi hälsar dig varmt välkommen till VKIF Sofia!💚 #vkif #gemenskaphjärtaframgång
Lör 27/4
13:00-15:00 |
Match mot Hörja IF/Tyringe IF
Tyrs Hage IP A-plan |
Sön 28/4
12:00-14:00 |
Match mot FC Staffanstorp
Västra Karups IP A-plan |
Mån 29/4
18:30-20:00 |
Träning
Västra Karups Idrottsplats |
Ons 1/5
18:30-20:00 |
Träning
Västra Karups Idrottsplats |
Lör 4/5
12:15-14:15 |
Match mot Göteborgs FF
Majvallen 1 Konstgräs |
Sön 5/5
16:00-18:00 |
Match mot Hässleholm Freeflow AC (9m9)
Västra Karups IP A-plan |
Mån 6/5
18:30-20:00 |
Träning
Västra Karups Idrottsplats |
Ons 8/5
18:30-20:00 |
Träning
Västra Karups Idrottsplats |
Ons 8/5
19:00-21:00 |
Match mot Båstads GIF (9m9)
Örebäcksvallen A-plan |
Lör 11/5
12:00-14:00 |
Match mot Perstorp Bälinge IK
Glimminge Planterings Idrottsplats, A-plan |