Dela nyhet
Specceritjänst Cup 2018 är igång!
10 dec 2018 0 kommentarer
Torsdagen den 20:a December
18:00 Marsjö-Byle GoIF (6) - Malmköpings IF (4) 3-5
19:00 Värmbols FC U21 (5) - Värmbols FC U19 (6) 2-1
20:00 Hälleforsnäs IF (5) - Ericsbergs GoIF (6). 1-4
21:00 Katrineholms SK (4) - Vingåkers IF (5) 7-3
Åttondelsfinaler
Fredagen den 21:e December
Åttondelsfinal 1: 18:00 2:an Grupp A: Baggetorps IF (7) - 3:an Grupp B: Katrineholms AIK (7) 4-5 es.
Åttondelsfinal 2: 19:00 2:an Grupp C: Marsjö-Byle (6) - 3:an Grupp D: Vingåkers IF (5) 3-2 es
Åttondelsfinal 3: 20:00 2:an Grupp B: Oxelösunds IK (4) - 3:an Grupp A: Sköldinge IF (6) 2-0
Åttondelsfinal 4: 21:00 2:an Grupp D: Ericsbergs GoIF (6) - 3:an Grupp C. Värmbols FC U21 (5) 1-2
Kvartsfinaler
Torsdagen den 27:e December
Kvartsfinal 1: 18:00 Vinnare Grupp A: Värmbols FC A - Vinnare åttondelsfinal 2: Marsjö Byle GOIF 10-3
Kvartsfinal 2: 19:00 Vinnare Grupp B: Katrineholms SK 2 —Vinnare åttondelsfinal 4: Värmbols FC U21 1-3
Kvartsfinal 3: 20:00 Vinnare Grupp C: Malmköping IF - Vinnare åttondelsfinal 1: Katrineholms AIK 5-4
Kvartsfinal 4: 21:00 Vinnare Grupp D: Katrineholms SK -Vinnare åttondelsfinal 3: Oxelösunds IK. 4-3 es
Finaldagen
Fredagen den 28:e December
Semifinaler:
18:00 Vinnare Kvartsfinal 1: VFC A - Vinnare Kvartsfinal 2: VFC U21 6-2
19:00 Vinnare Kvartsfinal 3: Malmköpings IF - Vinnare Kvartsfinal 4: Katrineholms SK 3-5
20:00 Match om 3:e Pris Värmbols FC U21 - Malmköpings IF. 4-3
21:00 Final Värmbols FC A - Katrineholms SK 7-2
Resultat 2018 ICA Speceritjänst.
1. Värmbols FC
2.Katrineholms SK
3.Värmbols FC U-21
4. Malmköping IF
22:00 Prisutdelning som vi gör tillsammans med vår samarbetspartner ICA Supermarket Speceritjänst
Vill du ha all info om turneringen så som resultat, tabeller och skytteligor! Gå in på denna länk: www.svenskalag.se/speceritjanstcup eller tryck på fliken "arrangemang" och leta dig vidare till Speceritjänst Cup
Tabell:
S | V | O | F | GM | IM | KV | P | |
Grupp A: | ||||||||
Värmbols FC (2) | 3 | 3 | 0 | 0 | 33 | 12 | 21 | 9 |
Baggetops IF(7) | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 15 | -8 | 4 |
Sköldinge IF (6) | 3 | 1 | 0 | 2 | 9 | 13 | -4 | 3 |
Österåkers IF (7) | 3 | 0 | 1 | 2 | 7 | 16 | -9 | 0 |
Grupp B: | ||||||||
Katrineholms SK 2 (6) | 3 | 2 | 0 | 1 | 15 | 9 | 6 | 6 |
Oxelösunds IK (4) | 3 | 1 | 1 | 1 | 14 | 12 | 2 | 4 |
Katrinehoms AIK (7) | 3 | 1 | 1 | 1 | 11 | 13 | -2 | 4 |
Björkviks IF (7) | 3 | 1 | 0 | 2 | 11 | 17 | -6 | 3 |
Grupp C: | ||||||||
Malmköping IF (4) | 2 | 2 | 0 | 0 | 6 | 3 | 3 | 6 |
Marsjö-Byle GoIF (6) | 2 | 2 | 0 | 0 | 4 | 2 | 2 | 6 |
Värmbols FC U21 (5) | 2 | 0 | 0 | 2 | 3 | 5 | -2 | 0 |
Värmbols FC U19 (6) | 2 | 0 | 0 | 2 | 2 | 5 | -3 | 0 |
Grupp D: | ||||||||
Katrineholms SK (4) | 2 | 2 | 0 | 0 | 11 | 5 | 6 | 6 |
Ericsbergs GoIF (6) | 2 | 1 | 0 | 1 | 9 | 8 | 1 | 3 |
Vingåkers IF (5) | 2 | 1 | 0 | 1 | 9 | 8 | 1 | 3 |
Hälleforsnäs IF (5) | 2 | 0 | 0 | 2 | 4 | 12 | -8 | 0 |
Tidigare resultat:
Måndagen den 10:e December
18:00 Sköldinge IF (6) - Österåkers IS (7) 5-2
19:00 Baggetorps IF (7) - Värmbols FC A (2) 4-14
20:00 Oxelösunds IK (4) - Björkviks IF (7) 4-6
21:00 Katrineholms SK 2 (6) - Katrineholms AIK (7) 5-2
Tisdagen den 11:e December
18:00 Värmbols FC U21 (5) - Marsjö-Byle GoIF (6) 2-3
19:00 Malmköpings IF (4) - Värmbols FC U19 (6) 4-2
20:00 Vingåkers IF (5) - Ericsbergs GoIF (6) 4-7
21:00 Katrineholms SK (4) - Hälleforsnäs IF (5) 7-3
Onsdagen den 12:e December
18:00 Björkviks IF (7) - Katrineholms SK 2 (6) 2-9
19:00 Oxelösunds IK (4) - Katrineholms AIK (7) 5-5
20:00 Sköldinge IF (6) -Baggetorps IF (7) 1-3
21:00 Österåkers IS (7) - Värmbols FC A (2) 5-11
Torsdagen den 13:e December
18:00 Ericsbergs GoIF (6) - Katrineholms SK (4) 2-4
19:00 Hälleforsnäs IF (5) - Vingåkers IF (5) 1-5
20:00 Malmköpings IF (4) - Värmbols FC U21 (5) 2-1
21:00 Marsjö-Byle GoIF (6) - Värmbols FC U19 (6) 1-0
Onsdagen den 19:e December
18:00 Österåkers IS (7) - Baggetorps IF (7) 0-0
19:00 Värmbols FC A (2) - Sköldinge IF (6) 8-3
20:00 Oxelösunds IK (4) - Katrineholms SK 2 (7) 5-1
21:00 Björkviks IF (7) - Katrineholms AIK (7) 3-4