Upsala IF

Börja spela fotboll i Upsala IF?

Är du intresserad av att börja spela fotboll I UIF? Kul!  

UIF i grunden är en breddförening, vilket betyder att alla är välkomna att spela med oss, oavsett tidigare erfarenhet eller spelarens ambitionsnivå. Föreningen har också som målsättning att så många som möjligt fortsätter med fotboll så länge som möjligt, därför är vi glada över att just du vill börja hos oss.

 

UIF är också en ideell förening som drivs av medlemmarnas engagemang. Som förälder till ett barn i föreningen förväntas du att aktivt bidra till vår verksamhet. Vi välkomnar såklart dig som vill engagera dig sportsligt som tränare, men det behövs även många andra sätt att stödja föreningen. Exempel på detta är:

  • Hjälpa till vid matcher och träningar
  • Organisera och delta i föreningens evenemang och aktiviteter
  • Hantera administration och kommunikation
  • Arbeta med marknadsföring och sociala medier
  • Vara med i föreningens styrelse eller olika kommittéer
  • Bidra med kunskaper inom ekonomi, IT eller andra specialområden
  • Hjälpa till med försäljning och sponsring


Fyll i formuläret nedan med spelarens uppgifter först. Målsmans uppgifter fyller ni i efter att ni fyllt i spelarens uppgifter. När vi har fått in din intresseanmälan så kontaktar vi dig så snart vi kan. 


Just nu är det många som söker till vår förening, vilket innebär att det kan ta tid för kontakt.

Har du frågor kan du kontakta oss på kansliet  maria.antholm@uiffotboll.se eller styrelse@uiffotboll.se.
Vi ser fram emot att välkomna dig till vår fotbollsfamilj!

 

Med vänliga hälsningar,

Upsala IF


Välj grupp nedan

Nya spelare

Svenskalag.se

Formuläret är skapat via Svenskalag.se.

Så hanterar Svenskalag dina personuppgifter