Välkommen till Torpa AIS!
Du och din familj är mycket välkomna till Torpa AIS; som spelare, ledare, funktionär eller åskådare spelar ingen roll!
Klicka vidare på flikarna i menyn till vänster för att läsa mer om vår förening.
Klart med serieindelningen 2024
13-14 - 30 mar
Seger i första träningsmatchen efter stark vändning.
13-14 - 24 mar
Dags för säsongens första träningsmatch
13-14 - 23 mar
Följ oss gärna i appen min fotboll!
13-14 - 10 mar
Nu kör vi igång med inomhusträning igen.
13-14 - 11 jan
Du och din familj är mycket välkomna till Torpa AIS; som spelare, ledare, funktionär eller åskådare spelar ingen roll!
Klicka vidare på flikarna i menyn till vänster för att läsa mer om vår förening.
28 feb, 19:58 0 kommentarer
Under 2024 gör Folkspel sin största satsning sedan Bingolotto startade genom att lansera det digitala prenumerationslotteriet JOYNA. Vår förening har tagit chansen att bli en lanseringsförening där vi får starta försäljningen i början av april.
Med JOYNA erbjuds vi en möjlighet till att tjäna pengar utan hantering av fysiska produkter och swish-betalningar. JOYNA kommer istället säljas genom att varje medlems unika webbshop, där du enkelt och smidigt värvar prenumeranter för att stötta ditt egna/ditt barns lag och förening. Registrering av ditt eller ditt barns webshop kommer ske i mars (mer instruktioner kommer senare).
Detta är JOYNA:
Mer information om JOYNA:
JOYNA - Största möjliga intjäning med minsta möjliga insats! (youtube.com)
JOYNA – Tjäna pengar med Folkspels digitala lotteri | Folkspel
26 feb, 18:05 0 kommentarer
Fre 19/4
18:30 |
Herr Bryggvallen 1, Asby |
Lör 20/4
11:00 |
13-14 Torpavallen, Hestra Ydre |
Lör 27/4
16:00 |
Annebergs GIF Granvalla 1, Anneberg |
Sön 28/4
10:30 |
IFK Österbymo Österbymo IP 2, Österbymo |
Sön 28/4
17:00 |
Herr Torpavallen 1, Hestra |
Lör 4/5
16:00 |
Herr Torpavallen 1, Hestra |
Sön 5/5
11:00 |
13-14 Torpavallen, Hestra Ydre |
Sön 5/5
17:00 |
Gripenbergs BK (9-m) Smévallen 1, Gripenberg |
Ons 8/5
19:00 |
Ekenässjöns IF Idrottsplatsen 1, Ekenässjön |
Lör 11/5
15:00 |
Annebergs GIF Granvalla 11, Anneberg |
Lör 13/4
18:00 |
Bäckseda IF Heds Arena 1, Vetlanda |
0-0 |
Lör 13/4
10:30 |
IFK Österbymo Bulevallens konstgräs Österbymo |
7-2 |
Tis 9/4
19:30 |
Herr Bredstorps IP 1, Tranås |
1-2 |
Fre 29/3
13:00 |
Mantorps FF Mantorp- konstgräs i Klämmetorp |
0-5 |
Sön 24/3
14:30 |
IFK Österbymo Idrottshallen Österbymo |
4-5 |
Lör 23/3
15:00 |
Herr Bredstorps IP 1, Tranås |
6-1 |
Lör 16/3
15:00 |
Herr Bredstorps IP 1, Tranås |
0-1 |
Sön 10/3
18:15 |
Solberga GOIF Skogsvallen 2, Nässjö |
1-2 |
Lör 2/3
15:00 |
Husqvarna IF Zinkensdamm 2 - Husqvarna |
1-7 |
Fre 26/1
23:30 |
Herr Furulid Aneby |
1-1 |
Fre 19/4
18:30-20:30 |
Herr »
Match mot Sommens AIF
Bryggvallen 1, Asby |
Lör 20/4
11:00-12:30 |
13-14 »
Match mot Gripenbergs BK
Torpavallen, Hestra Ydre |
Tis 23/4
17:30-18:45 |
13-14 »
Träning U-13/14
Torpavallen Hestra Ydre |
Tis 23/4
19:00-20:30 |
Herr »
Träning
Torpavallen |
Tor 25/4
19:00-20:30 |
Herr »
Träning
Torpavallen |
Lör 27/4
16:00-18:00 |
Herr »
Match mot Annebergs GIF
Granvalla 1, Anneberg |
Sön 28/4
10:30-12:30 |
13-14 »
Match mot IFK Österbymo
Österbymo IP 2, Österbymo |
Sön 28/4
17:00-19:00 |
Herr »
Match mot Gränna AIS A
Torpavallen 1, Hestra |
Tis 30/4
17:30-18:45 |
13-14 »
Träning U-13/14
Torpavallen Hestra Ydre |
Tis 30/4
19:00-20:30 |
Herr »
Träning
Torpavallen |