Royal Vikings Cheerleading

Höstlovsläger

Välkommen att träna cheerleading kostnadsfritt under höstlovet! Vi har ett 27-28/10 i Häggvikshallen. Vi har begränsat antal platser (30 st) och det är först till kvarn som gäller. Så länge anmälan är öppen så får du som anmäler dig en plats på lägret. Vi skickar ut info via mejl 1-2 dagar innan lägret. All viktig info finns även här. 

 

När? 27-28/10 mån-tid kl. 09:00-15:00

Var? Häggvikshallen, Sollentunavägen 265, 191 36 Sollentuna

Vem? Alla födda 2020-2013 oavsett tidigare erfarenhet*

Kostnad? Gratis 

 

*födda 2021 som har tidigare erfarenhet av cheerleading är också välkomna att anmäla sig

 

Matsäck för hela dagen behövs skickas med:

- 2 x mellanmål per dag- Lunch- Vattenflaska Ombyte.

- Tight åtsittande kläder utan vassa föremål

- Överdragskläder för att hålla sig varm under pauser

- Inomhusskor för träning, gärna lätta och med rundade kanter

- Hår uppsatt, använd ej stora eller vassa hårklämmor

- Inga smycken, alt tejp  

 

Beskrivning:

Vi kommer öva på cheerleadingens olika moment, så som volter, bygg, hopp och dans. Vi kommer även att ha tillfälle för pyssel. Under lägret övar vi på ett miniprogram som vi kommer att visa upp för alla föräldrar/anhöriga sista kvarten på tisdag (14:45). 

 

Har ni några som helst frågor kring anmälan mejla info@royalvikingscheer.se eller ring/sms:a Sofie Asp på 073-810 48 69. Har ni frågor kring lägret eller behöver sjukanmäla ditt barn kontaktar ni ansvarig tränare på plats Isabella Lövgren på isabellalovgren@royalvikingscheer.se eller 076-016 19 18.

Följ oss gärna på Instagram, Facebook & LinkedIn: @royalvikingscheer 


Välj grupp nedan

Höstlovsläger 2025

Svenskalag.se

Formuläret är skapat via Svenskalag.se.

Så hanterar Svenskalag dina personuppgifter