Vill du prova på ishockey här i Rögle BK?
Vi har både Flick och Pojk-verksamhet!
Kontakta RBKAkademin så berättar vi mer!
Charlotta.Vocks.Moller@roglebk.se
David.Aspengren@roglebk.se
Tack!
Team 14 - 23 apr
Äntligen dags för cup!
Team 14 - 20 apr
Rögle Konståkning Köp o Sälj
Konståkning - 20 apr
Skridskoskola träning i Catena Arena söndag 21/4 12.45-13.30
Skridskoskolan - Termin 3 (v.11-V.21) - 17 apr
Anmälan till CAMP 1932 har öppnat!
Konståkningsskolan - 17 apr
Information kommande veckor
Team 12 - 14 apr
Spetscamp 1932 2024 (Spelare 2009-2010)
Camp 1932 - 8 apr
Arbetsgrupper Bauer Cup
Team 12 - 4 apr
Vill du prova på ishockey här i Rögle BK?
Vi har både Flick och Pojk-verksamhet!
Kontakta RBKAkademin så berättar vi mer!
Charlotta.Vocks.Moller@roglebk.se
David.Aspengren@roglebk.se
31 okt 2023
Ikväll arrangerar vi ett skridskodisco i Catena Arena dit alla är välkomna!
Det är gratis inträde och man åker utan klubba och puck.
Kiosken i Catena kommer vara öppen.
Öppettider: 18.30-20.30
VARMT VÄLKOMNA!
Inga matcher finns inbokade |
Lör 30/3
15:00 |
HV 71 Husqvarna Garden |
3-2 |
Tor 28/3
19:00 |
J18 Catena Arena |
3-4 |
Sön 24/3
15:00 |
F18 Mix F18 Bjäre Entreprenad Arena |
1-0 |
Sön 24/3
11:30 |
IF Malmö RedhawksR Kirsebergs Ishall |
0-8 |
Lör 23/3
12:00 |
AIK Ulriksdals IP Hall 3 |
3-4 |
Lör 23/3
11:20 |
Jonstorps IF IshF Jonstorps Ishall |
2-4 |
Lör 23/3
11:00 |
A-Gruppen Vit Bjäre Entreprenad Arena |
5-2 |
Tor 21/3
19:00 |
Åstorps IK KvB Hallen |
2-9 |
Tor 21/3
19:00 |
J18 Catena Arena |
5-0 |
Sön 17/3
18:45 |
Lund Giants HC Röd Lunds Ishall |
3-7 |
Fre 26/4
15:30-16:30 |
Konståkning »
Grön1, Is
Bjäre Markkonsult (2) omkl.12 |
Fre 26/4
15:30-19:00 |
J20 »
Träning J20
Catena Arena |
Fre 26/4
16:30-17:15 |
Konståkning »
Konståkn.skolan, Is
Bjäre Markkonsult (2 ) |
Fre 26/4
16:30-17:15 |
Konståkningsskolan »
Konståkningsskolan is
Bjäre Markkonsult Arena (Akademihall 2) |
Fre 26/4
16:30-18:45 |
Team 13 »
Eftersäsongsträning - lång fys + is
Bjäre Entreprenad Arena (A1) |
Fre 26/4
16:45-19:00 |
A-Gruppen »
Träning Grupp 2
Catena Arena |
Fre 26/4
17:00-18:00 |
Team 11 »
Brottarträning OBS! Ny tid&dag
Ängelholms Brottarklubb |
Fre 26/4
17:15-18:00 |
Konståkning »
Gul, Blå, Is
Bjäre Markkonsult (2) |
Fre 26/4
17:30-19:00 |
U16 Regional Syd »
Fystest Snabbhet/Beep
Magnarps Idrottshall |
Fre 26/4
18:00-19:00 |
J18 »
Tester
Catena Arena |