Nyheter från våra lag
Träningsmatch mot Furulund
Herr - 19 mar
Motionsgympan startar igen!
Motionsgymnastik - 12 aug 2023
Anmälan öppen - MIS Sommar Cup 2023 !
P09/10 - 6 mar 2023
OLDBOYS 2023!
Oldboys - 27 feb 2023
Motionsgympan startar igen 9 januari!
Motionsgymnastik - 6 jan 2023
Tågarpsmatchen inställd av Tågarp
26 mar, 10:43 0 kommentarer
Information från Marieholms IS årsmöte
6 mar, 10:49 0 kommentarer
I torsdags den 29:e februari hölls årsmöte i klubbstugan för räkenskapsåret 2023.
I styrelsen skedde det några förändringar. Tobias Andersson tackade för sig, Jonny Forsberg, Magnus Dahlberg och Niclas Larsson valdes in.
Styrelsen för 2024 ser ut på följande sätt.
Ordförande: Christer Jönsson
Ledamöter:
Johan Lindahl
Tony Alexandersson
Joakim Nilsson
Niclas Larsson
Andreas Ekenberg
Jonny Forsberg
Suppleanter:
Torben Gade
Magnus Dahlberg
Förutom sedvanliga mötesförhandlingar delades att antal utmärkelser ut.
Landslagsspelaren och årets Diamantbollenvinnare Elin Rubensson som startade sin karriär i Marieholms IS valdes in som hedersmedlem.
Årets Marieholmare: Rasmus Sandell
Årets Eldsjäl: Songkram "Thai" Rengrad
Träningspris herrsenior: André Holm
MIS Standar för 350 spelade matcher: Tobias Andersson
Guldmedalj för 150 spelade matcher:
Max Williamson
Jocke Nilsson
Oliver Lindahl
Robin Ek
Songkram Rengrad
Joakim Larsson
Silvermedalj för 100 spelade matcher:
Joakim Nilsson
Thomas Mohlin
Bronsmedalj för 50 spelade matcher:
Andy Persson
Ola Lindberg
Sonny Leth
Jerry Wahlqvist
Avgående styrelseledamot Tobias Andersson samt ungdomsledarna Magnus Nilsson, Robin Ek och Thomas Mohlin tackades av.
Stort tack till alla för 2023 och nu ser vi framemot 2024 då det händer mycket i MIS!
Ny tränare i MIS
16 okt 2023 0 kommentarer
Fler nyheter
Kommande matcher
Fre 5/4
18:30 |
Herr Åvallen Marieholm A-plan |
Lör 13/4
11:00 |
P13/14 |
Sön 14/4
13:00 |
Asmundtorps IF Asmundtorps IP konstgräs |
Lör 20/4
12:00 |
Herr Åvallen Marieholm A-plan |
Sön 21/4
10:00 |
Askeröds IF Askeröds IP konstgräs 9-manna |
Lör 27/4
11:00 |
P13/14 |
Lör 27/4
13:00 |
BK Fram Exercisfältet A-plan |
Sön 5/5
11:00 |
Stehags AIF Gyavallen, Stehag B-plan 9-manna |
Tor 9/5
12:00 |
Herr Åvallen Marieholm A-plan |
Fre 17/5
19:00 |
Bosna FF Ulkavallen A-plan |
Senaste resultat
Ons 20/3
19:15 |
Furulunds IK (5) Vikenplanen, Furulund 11-manna |
3-1 |
Lör 16/3
12:30 |
Herr Husarängens IP, Eslöv konstgräsplan |
0-6 |
Sön 10/3
17:15 |
Öja FF (4) Sandskogens IP Konstgräs |
1-0 |
Lör 2/3
12:30 |
Herr Husarängens IP, Eslöv konstgräsplan |
1-2 |
Lör 24/2
13:00 |
Kävlinge Harrie FF (6) Högalids IP, A-plan |
5-1 |
Sön 18/2
12:00 |
BK Fram (6) Exercisfältet konstgräs |
0-3 |
Lör 14/10
09:30 |
Limhamn FC Limhamns IP, plan 1, konstgräs |
3-0 |
Sön 8/10
16:00 |
Herr Åvallen Marieholm A-plan |
2-1 |
Sön 8/10
10:00 |
P09/10 Åvallen Marieholm A-plan |
1-13 |
Sön 1/10
14:00 |
Ekeby GIF Bruksvallen, Ekeby A-plan |
7-1 |
Kommande aktiviteter
Mån 1/4
19:15-20:30 |
Herr »
Träning
Berga Gräshall |
Ons 3/4
19:15-20:30 |
Herr »
Träning
Berga , konstgräs |
Fre 5/4
18:30-20:30 |
Herr »
Match mot BK Landora
Åvallen Marieholm A-plan |
Mån 8/4
19:15-20:30 |
Herr »
Träning
Berga Gräshall |
Ons 10/4
19:15-20:30 |
Herr »
Träning
Berga , konstgräs |
Lör 13/4
11:00-13:00 |
P13/14 »
Match mot Södra Sandby IF
|
Sön 14/4
13:00-15:00 |
Herr »
Match mot Asmundtorps IF
Asmundtorps IP konstgräs |
Lör 20/4
12:00-14:00 |
Herr »
Match mot Ljungbyheds IF
Åvallen Marieholm A-plan |
Sön 21/4
10:00-12:00 |
P13/14 »
Match mot Askeröds IF
Askeröds IP konstgräs 9-manna |
Lör 27/4
10:00-15:00 |
Barnloppis
Idrottshallen i Marieholm |