Nyheter från våra lag
Irstablixten 2024
P12 (2011) - 9 apr
Tage ny medlem i 250 klubben!
P12 (2011) - 8 apr
Analysen skickas till laget
F13 (2010) - 7 apr
Information Bohuscup
Bohuscup - 29 mar
Seriesammanfattning och USM Steg 4
F13 (2010) - 25 mar
Tre spelare lämnar A-truppen
17 apr, 22:22
Tre spelare tackar för sig i herrtruppen efter säsongens slut. Spelarna som lämnar de rödblåa matchställen är Adrian Gonzalez Lopez, Felix Askenberger och Hugo Loman.
Katrineholm Handbollcup & Potatiscupen
15 apr, 07:38
Nu till helgen spelas Katrineholm Handboll Cup & Potatiscupen i Alingsås.
Från Täby Handboll är följande lag med...
Katrineholm Handboll Cup
P13 är med i P14 klassen med 2 lag.
P12 är med i P12 klassen med 1 lag.
https://www.procup.se/cup/36879.htm
Potatiscupen i Alingsås
P12 är med i P12 klassen med 1 lag.
https://potatiscupen.nu/2024/result/categories
Stort lycka tilll alla lag!
Nyförvärv: Aron Granditsky
14 apr, 12:23
Det första nyförvärvet för den kommande säsongen är klart. Han heter Aron Granditsky och är en ung, lovande högersexa som kommer från Hammarby.
Fler nyheter
Kommande matcher
Fre 26/4
13:30 |
F13 (2010) IFU Arena F |
Fre 26/4
16:30 |
F13 (2010) IFU Arena E |
Lör 27/4
09:00 |
IK Sävehof Gul IFU Arena E |
Senaste resultat
Sön 14/4
18:30 |
Huddinge HK LSK-hallen |
15-24 |
Sön 14/4
17:40 |
Vassunda IF Kämpetorpshallen 2 |
8-25 |
Sön 14/4
16:40 |
IK Bolton Gångsätrahallen |
17-24 |
Sön 14/4
16:00 |
Huddinge HK Kämpetorpshallen 2 |
17-20 |
Sön 14/4
15:00 |
Skuru IK 1 Gångsätrahallen |
12-19 |
Sön 14/4
14:10 |
Sannadals SK Kämpetorpshallen 1 |
8-17 |
Sön 14/4
13:00 |
F12 (2011) Vikingahallen B |
7-20 |
Sön 14/4
11:10 |
F12 (2011) Vikingahallen A |
16-14 |
Sön 14/4
09:40 |
F12 (2011) Vikingahallen B |
9-12 |
Lör 13/4
16:20 |
P13 (2010) ÖB1 Vikingahallen A |
21-12 |
Kommande aktiviteter
Fre 19/4
16:30-18:20 |
P16 (2007-2008) »
Fredagsträning
Tibble CC |
Fre 19/4
17:00-18:30 |
P14 (2009) »
Träning
Skolhagenskolan |
Fre 19/4
17:00-18:30 |
F12 (2011) »
Träning Gribbygård
Gribbygårdshallen |
Fre 19/4
17:00-18:30 |
F14 (2009) »
Handbollsträning i Bollstanäs
Smedsgärds Sporthall, Upplands Väsby |
Fre 19/4
18:00-20:00 |
F16 (2007-2008) »
Träning
Tibble CC |
Lör 20/4
00:00-23:59 |
P12 (2011) »
Katrineholmscupen
Katrineholm |
Lör 20/4
00:00-23:59 |
P12 (2011) »
Potatiscupen
Alingsås |
Lör 20/4
06:00-23:30 |
P13 (2010) »
Katrineholm Cup 20-21 april
Katrineholm |
Lör 20/4
08:00-19:00 |
P11 (2012) »
Slaget om Sthlm... 20-21 april
Högdalshallen |
Lör 20/4
08:20-13:00 |
P10 (2013) »
Minileken Täby Lag 2
Kungsängens sporthall |