Lidingö GK

Golf och Tennisläger

Golf och Tennisläger 2026

Varje år ordnar LGK och Lidingö Tennisklubb ett kombinerat golf och tennis läger under v 26 - och nu öppnar vi anmälan för detta. Lägret riktar sig till ungdomar som är födda 2011-2016 uppdelat i två grupper som tycker både tennis och golf är kul.

 

Information för veckan

  • Gemensam samling för ALLA måndag 22/6 kl 09:15 på Lidingö Golfklubb där vi tillsammans går igenom veckans program.

  • Övriga dagar börjar vi kl 10:00 med samling i god tid på antingen tennisklubben eller på golfklubben beroende på vilken grupp som ska vara där först. Dagen avslutas kl 16:00. Om man börjar med tennis på morgonen så slutar man med golf och vice versa varje dag. Lägret avslutas torsdag 26/6 kl 16:00

  • Lunchen äter vi gemensamt varje dag på Lidingö Golfklubb. Vänligen meddela eventuella allergier till Andreas Johansson.

  • Transport mellan tennis och golfklubben sker i tennisklubbens minibuss + en bil. En biltur på ca 8 min.

  • Ta gärna med golfklubbor och tennisracketar eller låna av en kompis.

  • Vi kommer att spela tennis både inomhus och utomhus, tänk på att ha ordentliga tennisskor.

 

Huvudansvarig för golfen: Andreas Johansson (073 696 99 55) andreas.johansson@pgasweden.golf

 

Huvudansvarig för tennisen: Johan Landsberg  (08-767 70 18) Johan.Landsberg@lidingotk.se


Välj grupp nedan

Har du någon fråga? Kontakta oss på:
andreas.johansson@pgasweden.golf


Svenskalag.se

Formuläret är skapat via Svenskalag.se.

Så hanterar Svenskalag dina personuppgifter

Kaka

Godkänn kakor

Vi använder oss av kakor (cookies) för att vår webbplats ska fungera bra för dig. De används även för webbanalys i syfte att hjälpa oss att förbättra våra tjänster.
Så använder vi cookies