Nyheter från våra lag
Träningsläger Dyrön 4-5 maj
F11/12 - 22 apr
Sista rycket med vårens Newbodyförsäljning
P07/08/09 - 20 apr
Miss med biljetterna - inställt imorgon
P07/08/09 - 19 apr
Manifestationsdag för Matchklimatet
23 apr, 19:25 0 kommentarer
Göteborgs Fotbollförbund inbjuder alla lag och föreningar i vårt distrikt att delta i
den 1:a gemensamma manifestationsdagen för svensk fotboll som genomförs söndag
den 19 maj!
Fotbollsskolan- anmälan öppen
19 apr, 10:57 0 kommentarer
Anmälan görs via Fotbollsskolan 2024 på vår hemsida!
Reparation av konstgräset (börjar idag!)
15 apr, 15:07 0 kommentarer
Många har nog noterat att hörnet mot grusplanen/skogen av vår konstgräsplan har tagit stryk av stora mängder vatten i vinter. Reparation av detta kan bara ske i bra väder och innebär att denna del av ytan inte får beträdas. Vi har med kort varsel fått reda på att det nu är läge, och ber därför berörda lag inskränka sin träningsyta och respektera eventuella avspärrningar som dyker upp under denna vecka. reparationen skall enligt uppgift ta 3 dagar, så inga matcher till helgen skall påverkas. Synpunkter eller idéer tar ni med Terje, vår superplanerare, som är på plats flera dagar i veckan (bland annat ikväll). Det kommer bli bättre efteråt!
Fler nyheter
Kommande matcher
Tor 25/4
20:15 |
Öjersjö IF Furulundsplan 1, konstgräs |
Fre 26/4
19:00 |
Herrar Kode IP 3 Konstgräs |
Lör 27/4
09:45 |
Nödinge SK Fotboll F13 Vimmervi 22 Konstgräs |
Lör 27/4
11:00 |
F11/12 Kode IP 31 Konstgräs |
Lör 27/4
11:15 |
Ahlafors IF Svenska Stenhus Arena 4 |
Lör 27/4
12:00 |
Hjuviks AIK Blå Torslandavallen 21 Konstgräs |
Lör 27/4
13:30 |
Lundby IF Grön Fjärdingsplan KG |
Sön 28/4
10:30 |
Ytterby IS Gul Ytterns IP 12 |
Sön 28/4
10:30 |
Ytterby IS Gul Ytterns IP 12 |
Sön 28/4
11:00 |
F13/14 F14 Kode IP 32 Konstgräs |
Senaste resultat
Sön 21/4
19:00 |
Hermansby IF Kärnavallen 2 Konstgräs |
3-1 |
Sön 21/4
19:00 |
F09/10 Kode IP 3 Konstgräs |
7-2 |
Sön 21/4
15:45 |
P11 Kode IP 31 Konstgräs |
6-8 |
Sön 21/4
12:00 |
Hjuvik/Björkö/Hönö 2 Länsmansgårdens IP 21 Konstgräs |
4-6 |
Fre 19/4
19:45 |
P07/08/09 Gulsvart Lunnevi |
3-4 |
Fre 19/4
19:00 |
Kareby IS Kareby Hed |
0-3 |
Tis 16/4
19:45 |
Torslanda IK Torslandavallen 2 |
1-1 |
Sön 14/4
17:15 |
Tölö IF Tingbergsvallen |
11-1 |
Sön 14/4
16:30 |
IK Kongahälla Röd Kongevi 1 Konstgräs |
3-1 |
Sön 14/4
12:00 |
F11/12 Kode IP 31 Konstgräs |
12-0 |
Kommande aktiviteter
Tor 25/4
17:00-18:30 |
P07/08/09 »
Utomhusträning för dem som inte spelar
Konstgräsplan, Lunnevi |
Tor 25/4
18:00-19:30 |
P11 »
Träning
Lunnevi (Konstgräs) |
Tor 25/4
18:00-19:30 |
P10 »
Träning
Lunnevi konstgräs |
Tor 25/4
18:00-18:45 |
F11/12 »
Fysträning
Scoutstugan, Kode |
Tor 25/4
18:15-19:30 |
P15 »
Träning
Lunnevi konstgräs |
Tor 25/4
19:30-21:00 |
F09/10 »
Träning
Lunnevi |
Tor 25/4
20:15-21:45 |
P07/08/09 »
Match mot Öjersjö IF
Furulundsplan 1, konstgräs |
Fre 26/4
18:00-20:00 |
Bokat F13/14
Klubbhuset stora salen |
Fre 26/4
18:00-20:00 |
F13/14 »
Trivselkväll
Klubbhuset stora salen |
Fre 26/4
19:00-21:00 |
Herrar »
Match mot Bergsjö IF
Kode IP 3 Konstgräs |