Välkomna till Huddinge IBS!
Inga publicerade nyheter
22 apr, 15:34
Ett rungande HURRA till Stockholms bästa JAS-lag som i helgen har spelat Junior-SM mot Sveriges bästa lag.
De 16 bästa lagen i Sverige tog sig vidare till Junior-SM och Huddinges JAS-lag var det enda Stockholmslag som lyckades ta sig vidare till slutspel. De åkte till Uppsala med troligtvis det yngsta laget; spelare i åldrarna 14 till 19 år och gjorde en fantastisk insats.
ETT STORT GRATTIS! ❤️🤍
10 apr, 16:05
Sponsringsupplägget vi erbjuder er klubb och era medlemmar är följande:
Skickar ni ett möte till oss med någon medlem, granne, bekant, kollega etc.
som önskar få sin bostad värderad eller funderar på att sälja så sponsrar vi
klubben med en överenskommen summa för varje genomfört möte.
Leder mötet till en affär så sponsrar vi med en större summa, när bostaden
är såld och alla villkor är uppfyllda.
(Kontakta Kent Ekman Huddinge IBS för mer information om detaljer)
Mötet är kostnadsfritt och förutsättningslöst för ägaren till bostaden.
Ni mailar oss namn, telefonnummer, mail och adress till den som önskar boka ett
möte med oss så tar vi kontakt och bokar mötet.
(Bostaden ska vara belägen i Botkyrka, Huddinge eller Älvsjö)
Samarbetet sträcker sig fram till 2024-12-31.
Mailadress till oss är huddinge@skandiamaklarna.se
Skriv ”HUDDINGE IBS” i rubriken på mailet.
7 apr, 16:04
Snart är det dags att anmäla sig till årets HIBS SummerCamp!
Vecka 25 för födda 2013-2016 (4 dagar)
Vecka 26 för födda 2010-2013 (5 dagar)
Vecka 33 för födda 2010-2016 (5 dagar)
Plats: Tomtberghallen
Länk till anmälan och mer info kommer inom kort!
(vi jobbar på att så fort som möjligt kunna öppna anmälan)
Sön 28/4
12:00 |
Telge SIBK Västergård Arena |
Lör 18/5
13:30 |
Järfälla Bele IBK Björkeby Sporthall |
Lör 20/4
14:30 |
HJ19 - JAS Tyresöhallen |
2-3 |
Sön 7/4
19:45 |
P-2009 Tomtbergahallen |
3-3 |
Sön 7/4
18:30 |
P-2009 Tomtbergahallen |
3-2 |
Sön 7/4
13:00 |
Sörskogens IF Kvarnbergshallen |
4-5 |
Sön 31/3
10:15 |
Järfälla Bele IBK Björkeby Sporthall |
7-3 |
Sön 24/3
18:30 |
D2/JAS/DJ19-1/USM-F16 Glömstahallen |
4-3 |
Sön 24/3
16:45 |
HJ19 - JAS Glömstahallen |
6-5 |
Sön 24/3
12:15 |
P-2010 Vit Tomtbergahallen |
2-4 |
Sön 24/3
11:45 |
F-2010/2011 Röd lätt Kvarnbergshallen |
0-9 |
Sön 24/3
11:15 |
Duvbo IK Löthallen |
3-7 |
Fre 26/4
15:00-19:00 |
F-2010/2011 »
Katrineholmscupen - intresseanmälan
Katrineholm |
Fre 26/4
16:00-20:00 |
F-2010/2011 »
Innebandycup Katrineholm 26-28/4
Katrineholm |
Fre 26/4
17:30-18:30 |
P-2015 »
Fredagsträning
Tomtbergahallen |
Lör 27/4
00:00-23:00 |
P-2010 »
Katrineholms cup 26-28/4 (2 lag)
Katrineholm |
Lör 27/4
10:30-19:00 |
P-2014 »
SM-final(er)
Friends Arena |
Lör 27/4
11:00-19:00 |
F-2007 Vit »
SM finaler
Friends arena |
Lör 27/4
12:00-19:00 |
P-2008 »
SM finalen
Friends |
Lör 27/4
12:00-19:00 |
F07/08/09 »
SM finalen
Friends |
Sön 28/4
12:00-13:00 |
Flickor »
Innebandyträning
Vistahallen |
Sön 28/4
12:00-13:00 |
Pojkar »
Innebandyträning
Vistahallen |