Dela nyhet
Futsal KM 2019
21 dec 2018 0 kommentarer
Gruppindelning och spelschema för ”KM – Futsal”
Herr:
Grupp1
1a. IFK Falköping 9p
2a. Grolanda IF 4p
3a. Borgunda IK 2p
4a. Stenstorps IF 1p
Grupp2
1a. Falköpings FC 9p
2a. Åsarp/Trädets FK 6p
3a. Floby IF 3p
4a. Valtorps IF 0p 0-8
Grupp3
1a. Falköpings FK 6p
2a. Tomtens IF 3p
3a. Kinnarp/Slutarps IF 0p 0-2
W.O Vartofta SK (IFK Falköpings juniorer spelade matcherna istället utan medverkan)
Dam:
1. Vartofta SK, Floby IF, Åsarp/Trädet/Redvägs FK, Stenstorps IF
2. Falköpings KIK, Valtorps IF, Falköpings FC
Lördag 29 december:
10.00 H1 IFK Falköping – Borgunda IK 3-0
10.20 H1 Stenstorps 1F – Grolanda IF 0-3
10.40 H2 Åsarp/Trädets FK – Floby IF 1-0
11.00 H2 Falköpings FC – Valtorps IF 4-0
11.20 H3 Tomtens IF – Vartofta SK wo
11.40 H3 Falköpings FK – Kinnarp/Slutarps IF 1-0
12.00 H1 Borgunda IK – Stenstorps IF 1-1
12.20 H1 Grolanda IF – IFK Falköping 0-2
12.40 H2 Floby IF – Falköpings FC 0-4
13.00 H2 Valtorps IF – Åsarp/Trädets FK 0-2
13.20 H3 Vartofta SK – Falköpings FK wo
13.40 H3 Kinnarp/Slutarps IF – Tomtens IF 0-1
14.00 H1 IFK Falköping – Stenstorps IF 1-0
14.20 H1 Grolanda IF – Borgunda IK 1-1
14.40 H2 Åsarp/Tädets FK – Falköpings FC 0-1
15.00 H2 Valtorps IF – Floby IF 0-2
15.20 H3 Tomtens IF – Falköpings FK 1-2
15.40 H3 Kinnarp/Slutarps IF – Vartofta SK wo
Söndag 30 december
10.00 D4 Vartofta SK – Floby IF
10.20 D4 Åsarp/Trädet/Redvägs FK – Stenstorps IF
10.40 D5 Falköpings KIK – Valtorps IF
11.00 D4 Floby IF - Åsarp/Trädet/Redvägs FK
11.20 D4 Stenstorps IF – Vartofta SK
11.40 D5 Valtorps IF – Falköpings FC
12.00 D4 Vartofta SK – Åsarp/Trädet/Redvägs FK
12.20 D4 Stenstorps IF – Floby IF
12.40 D5 Falköpings FC – Falköpings KIK
Kvartsfinaler herr:
13.00 Herr ¼ :1 Falköpings FK – Grolanda IF
13.20 Herr ¼ :2 Falköping FC – Borgunda IK
13.40 Herr ¼ :3 IFK falköping FF – Floby IF
14.00 Herr ¼ :4 Åsarp/Trädet FK – Tomtens IF
Semifinaler
14.20 Dam ½ :1 Vinnare grupp D4 – tvåan grupp D5
14.40 Dam ½ :2 Vinnare grupp D5 – tvåan grupp D4
15.00 Herr ½ :1 Vinnare ¼ :1 – vinnare ¼ :2
15.20 Herr ½ :2 Vinnare ¼ :3 – vinnare ¼ .4
Finaler:
15.40 Dam 1/1 Vinnare ½ 1 – vinnare ½ :2
16.00 Herr 1/1 Vinnare ½ :1 – vinnare ½ :2
Prisutdelning
Kommentarer