Visa tabell
Div 3 SV Dam 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Asarums IF FK | 0 | 0 |
2. RÅs LB | 0 | 0 |
3. Emmaboda IS | 0 | 0 |
4. Liatorp-Eneryda IF | 0 | 0 |
5. Hovshaga AIF | 0 | 0 |
6. IFK Karlshamn B | 0 | 0 |
7. Ljungby IF | 0 | 0 |
8. Ronneby BK | 0 | 0 |
9. Räppe GOIF | 0 | 0 |
10. Vederslöv-Dänningelanda IF | 0 | 0 |
11. Westbo United DFF | 0 | 0 |
12. Växjö BK B | 0 | 0 |
Div 3 NV Dam 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Lagans AIK | 20 | 42 |
2. Fredriksdal/Äng | 20 | 39 |
3. Tabergs SK | 20 | 38 |
4. FC Vetlanda Dam | 20 | 36 |
5. ÖIS/Vista | 20 | 31 |
6. RÅsLB Dam | 20 | 31 |
7. Westbo United DFF | 20 | 29 |
8. Holsby SK | 20 | 22 |
9. Mullsjö IF | 20 | 18 |
10. Bors SK/Rydaholms GoIF | 20 | 15 |
11. IF Hallby FK | 20 | 13 |
12. Gnosjö IF | 0 | 0 |
Div 2 Mellersta Götaland Dam 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IF Elfsborg | 20 | 49 |
2. Bankeryds SK | 20 | 47 |
3. Falköpings KIK | 20 | 46 |
4. Skultorps IF | 20 | 45 |
5. Ulricehamns IFK | 20 | 42 |
6. Södra Ving/Timmele | 20 | 30 |
7. Våmbs IF | 20 | 18 |
8. Tabergs SK | 20 | 18 |
9. Mariedals IK | 20 | 12 |
10. Gnosjö IF | 20 | 7 |
11. Westbo United DFF | 20 | 7 |
12. Hultsjö IF | 0 | 0 |
Div 3 Västra Dam 2021
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Gnosjö IF | 9 | 18 |
2. Westbo United DFF | 9 | 18 |
3. Ljungby IF | 9 | 17 |
4. Liatorp-Eneryda | 9 | 14 |
5. Sgoif/Bif | 9 | 12 |
6. IFK Värnamo U | 9 | 11 |
7. Lagans AIK | 9 | 11 |
8. Vrigstads IF | 9 | 10 |
9. Ryssby IF | 9 | 10 |
10. Alvesta GIF | 9 | 5 |
Div 4 Västbo Dam 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Bors SK | 0 | 0 |
2. RÅs LB B (9-m) | 0 | 0 |
3. Hestra/Grimsås (9-m) | 0 | 0 |
4. IF Hallby FK B (9-m) | 0 | 0 |
5. Skillingaryds IS (9-m) | 0 | 0 |
6. Smålandsstenars GoIF (9-m) | 0 | 0 |
7. Tabergs SK B (9-m) | 0 | 0 |
8. Westbo United DFF U | 0 | 0 |
9. Månsarps IF B (9-m) | 0 | 0 |
Nyheter från föreningen
Stötta AIF med din pant
26 feb
Informationsträff tränar/spelarutbildningar
16 jan
AIF Cup 2024
5 jan
Cup seger i burseryd adventscup
9 dec 2023
Kommande aktiviteter
Sön 14/4
17:00-19:00 |
Match mot RÅs LB
Rocknevallen 1, Bredaryd |
Sön 21/4
17:00-19:00 |
Match mot Emmaboda IS
Idrottsparken 1, Anderstorp |
Mån 22/4
18:45-20:45 |
Match mot Smålandsstenars GoIF (9-m)
Domarvallen 1, Smålandsstenar |
Sön 28/4
17:00-19:00 |
Match mot Liatorp-Eneryda IF
Enevallen 1, Eneryda |
Mån 29/4
19:00-21:00 |
Match mot Skillingaryds IS (9-m)
Idrottsparken 1, Anderstorp |
Sön 5/5
17:00-19:00 |
Match mot Asarums IF FK
Ryttarvallen 1, Gislaved |
Tor 9/5
17:00-19:00 |
Match mot Vederslöv-Dänningelanda IF
Dänningevallen 1, Dänningelanda |
Sön 12/5
18:00-20:00 |
Match mot Räppe GOIF
Räppevallen 1, Växjö |
Ons 15/5
19:30-21:30 |
Match mot Bors SK
Rastavallen 1, Bor |
Sön 19/5
17:00-19:00 |
Match mot Ljungby IF
Idrottsparken 1, Anderstorp |