Nytt för denna säsong är att vi behöver hjälpa av vuxna/ledare som kan vara stötta till våra ungdomsledare. Vi måste ha en vuxen ansvarig på plats varje tillfälle som kan stötta våra ungdomsledare och ta det vuxnansvaret. (Boknignsvillkoren kärver också en 18+ i lokalen som är ansvarig). Anmäl dig här i samma formulär så får du en kallese.Vi behöver en vuxen på 20 gånger så det blir inte betungande.
Vill man ta större ansvar för Öppen Sporthall med många att vara med många gånger och utveckla verksamheten är bara att höra sig till föreningen alvkarlebyik@gmail.com eller till ordförande Markus Oksanen 073 056 36 76
Det är även viktigtt att vi får bättre kontakt med målsmän och deltagare så vill vi att ni anmäler ert barn i detta formulär. Vi kommer att använda kontaktuppgifterna för information och underlag för att söka fortsatt stöd fär verksamheten.
Öppen Sporthall är på onsdagar och fredagar mellan 16-17 med start
7/10 och sedan 10 veckor framåt.
Är man redan med i ett lag och tränar med ÄIK så är man redan medlem, men för att bli kopplad till denna aktivitet så behöver man anmäla sig nedan i allafall!
Målsmän, Barn och andra som vill stötta Öppen Sporthall får gärna bli stödmedlem i föreningen. Men det är inget krav för denna verksamhet