Bortamatch i Division 2: Fredag 19 april 19:15
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Alingsås KIK U | 0 | 0 |
2. Arentorp Helås FK | 0 | 0 |
3. Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro | 0 | 0 |
4. Halvorstorp/FC Trollhättan U | 0 | 0 |
5. Jung-Kvänum 10 IF | 0 | 0 |
6. Trollhättans IF | 0 | 0 |
7. Vara SK | 0 | 0 |
8. Wargöns IK | 0 | 0 |
9. Vårgårda IK | 0 | 0 |
10. Vänersborgs IF U | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Qviding FIF | 1 | 3 |
2. IF Viken | 1 | 3 |
3. Eriksbergs IF | 1 | 3 |
4. IK Zenith | 1 | 3 |
5. Råda BK | 1 | 3 |
6. IK Frisco | 0 | 0 |
7. Skepplanda BTK | 1 | 0 |
8. Vänersborgs FK | 1 | 0 |
9. Vänersborgs IF | 1 | 0 |
10. Alingsås KIK | 1 | 0 |
11. Herrestads AIF | 1 | 0 |
12. Lödöse Nygård IK | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Skepplanda BTK U (9:9) | 16 | 38 |
2. Vara SK | 16 | 37 |
3. Arentorp Helås FK | 16 | 32 |
4. Trollhättans IF | 16 | 24 |
5. Halvorstorp/FC Trollhättan U | 16 | 18 |
6. Vänersborgs IF U | 16 | 18 |
7. Wargöns IK | 16 | 16 |
8. Främmestad/Elmer-Fåglum/Nossebro | 16 | 16 |
9. Sjuntorps IF (9:9) | 16 | 2 |
10. Skara FC U (9:9) | 0 | 0 |
11. Sollebrunn/Långared | 0 | 0 |
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Vänersborgs IF | 18 | 42 |
2. Vinninga AIF | 18 | 41 |
3. IK Gauthiod | 18 | 40 |
4. Lödöse Nygård IK U | 18 | 35 |
5. IK Frisco U | 18 | 32 |
6. Trollhättans BoIS | 18 | 24 |
7. Råda BK U | 18 | 24 |
8. Vårgårda IK | 18 | 11 |
9. Skoftebyns IF U | 18 | 9 |
10. Skara FC | 18 | 4 |
11. Götene FK U | 0 | 0 |
Seriepremiär hemma för Damlaget 16:00: Kom och supporta!
14 apr
Lördagsmatch 16:00: VIF-Herr Motala - vi ses på Vänersvallen Nord!
13 apr
Kallelse till Årsmöte, TISDAG 7 maj 19:00, VIF-gården
11 apr
Grattis, Gunnar! Du vann 4000 kr i Andelslotteriet
8 apr
JOYNA: Dragning varje fredag - ta vinstchansen och supporta VIF!
4 apr
Helt rätt att tjejerna gav dig blommor Y...
Madeleine Leijon - 8 nov 2021
Tack🙏 för en otrolig bra fixat och roli...
Yvette Olsson - 6 nov 2021
Jag är ensam på Gästboken , men vill den...
BENGT JOHANSSON - 22 nov 2019
Säsongen 2024 spelar VIF:s Damer i Division 2. U-laget spelar i Division 4.
7 apr, 21:18
VIF genrepade mot fjolårets seriekollega IK Gauthiod. Hemmalaget vann med 2-0 men tränare Anders Dahlgren var trots resultatet ganska tillfreds med insatsen.
1 apr, 09:55
Tor 18/4
18:30-20:00 |
Träning-helplan
Vänersvallen Nord |
Fre 19/4
19:15-20:45 |
Match mot Skepplanda BTK
Forsvallen Konstgräs |
Mån 22/4
18:30-20:00 |
Träning
Vänersvallen Nord |
Tis 23/4
18:30-20:00 |
Träning
Vänersvallen Nord |
Ons 24/4
18:30-21:00 |
Föreläsning Fogdö/Plate
Quality Hotel |
Tor 25/4
18:30-20:00 |
Träning-helplan
Vänersvallen Nord |
Sön 28/4
18:30-20:30 |
Match mot Alingsås KIK U
Vänersvallen Nord konstgräs |
Ons 1/5
15:00-16:30 |
Match mot Qviding FIF
Valhalla 1 Konstgräs |
Lör 4/5
16:00-17:30 |
Match mot Alingsås KIK
Vänersvallen Nord konstgräs |
Sön 5/5
16:00-18:00 |
Match mot Wargöns IK
Hallevi IP, Wargön C-plan |